Uspět na kryptotrzích znamená dobře nakoupit a umět prodat, jak?

0
(0)

Zprávy a souhrny

Dariusz Matuszyński
Dariusz Matuszyński
Jsem zakladatelem portálu Kryptomagazin.cz, o kryptoměnách na české scéně nebylo prakticky nic, a tak jsem se rozhodl to napravit. Mám rád myšlenku decentralizace, trochu toho cypherpunku a kryptoanarchie. Krypto odvětví je můj svět, kde se denně pohybuji a pracuji, nemohu to tedy již nazvat koníčkem nebo zálibou. Rád vás na vašem kryptomagazínu vždy uvítám :)

Mnoho pokročilých, ale hlavně začátečníků si kladlo otázku, jak vydělat na kryptoměnách co nejvíce. Nejhorší na tom je, že už se jim to povedlo, ale nevyužili toho, nic totiž neprodali?

Umět nakoupit

Všiml jsem si, že kryptoměny mnoho lidí z mého okolí příliš nezajímají. Začíná se to ale měnit, když jejich cena roste.

Proces před nákupem (ten špatný)

Popíši příklad před posledním masivním růstem, kdy BTC byl zhruba něco kolem 2000 USD.

Cena za BTC a vývoj:

  • Cena 2000 USD – Já: Víš co je Bitcoin? Kamarádi: Ne a nezajímá mě to.
  • Cena 4000 USD – Já: Dneska ty BTC krásně rostou. Kamarád: Stejně je to blbost.
  • Cena 8000 USD – Já: Tak co, nezměnil jsi názor na BTC? Kamarád: Tý jo nedávno jsem zahlédl článek o těch Bitcoinech.
  • Cena 12 000 USD – Já: Ahoj kámo, tak co, jak se máš? Kamarád: Ahoj, skvěle, ale něco mi vysvětli, jak ty Bitcoiny koupím?
  • Cena 14 000 USD – Já: Vysvětluji jak nakoupit BTC, varuji před nesmírným růstem za poslední dny, který nebude nekonečný, radím počkat na propad.
  • Cena 17 000 USD – Já: Doufám, že to teď v peaku nehodláš nakupovat. Kamarád: Jestli né teď, tak nikdy, uteče mi to!

Je tedy vidět, že rostoucí cena láká na trh nováčky, nicméně většinou se spálí, protože otálejí. Pak vidí jak to letí nahoru, a když už je to v peaku, rozhoupou se, ale to už je pozdě.

Pokud chcete do BTC investovat, prostě si počkejte. Několikrát do roka nastanou propady (jako v poslední době), které nikdo nečeká (ač jsou skoro pravidelné :D). Toto je vhodná doba pro nákupy. Ne někde na cenách 17 000 USD apod. Trh se musí u takto vysokých cen vždy vyčistit, pamatujte si to.

Umět prodat

Mnoho lidí již zažilo pocit bohatství, když BTC a alty trhaly rekordy. Co z toho mají dnes? Nic extra, protože nevybrali. Musí tedy čekat na další růst, aby byli alespoň tam, kde před půl rokem.

Nebojte se něco prodat

Pokud vidíte, že vaše portfólio několikanásobně vyrostlo, nebuďte slepí a chamtiví. Prodejte ve vysokých cenách alespoň malou část vašeho krypta, neporoste do nekonečna. Pokud bude růst dále, což je po peaku nepravděpodobné, poroste vám celý zbytek dále. Pokud to brutálně propadne, budete mít vybráno a nemusí vás to nějaký čas trápit. Do té doby se většinou trh srovná.

Osobně bych se už nebál v období, kdy všechno měsíc roste prodat třeba půlku portfólia. Masívní růst celý měsíc nebo dva, jak jsme mohli v minulosti spatřit, není dlouhodobě udržitelný.

Vybrané peníze v peaku se pak mohou náramně hodit, například v propadech, třeba když BTC stál 6000 USD.

Můžete tedy donekonečna hodlovat a trpět při každém propadu jako pes. A nebo ty propady využijete, budete v klidu a ještě vyděláte o něco více!

Závěr

Až bude BTC 30 000 USD, zkuste si vzpomenout na tento článek a nebojte se prodat, alespoň něco. Nebudete muset brečet ani když vyroste na 70 000 USD, budete naopak jásat, že jste alespoň něco prodali, když spadne na 10 000 USD…

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: