Ukrajinský boxer Wladimir Klitschko vydává sbírku NFT na pomoc civilistům

5
(1)

Zprávy a souhrny

Kytka
Kytkahttps://kryptohodler.cz/
Člen týmu KM od začátku roku 2018. Zástupce hodlerské komunity, zakladatel webu KryptoHodler.cz. Autor se zaměřením na zajímavé novinky z kryptosvěta, propagátor finanční svobody a osobního rozvoje. Kytka je oddaný šiřitel "semínek" pozitivního přístupu k životu a snahy o změnu k lepšímu.

Ačkoli odpůrci kryptoměn nacházejí ve válce další záminku k poškození kryptoprůmyslu, ve skutečnosti kryptoměny pomáhají. Wladimir Klitschko to potvrzuje svou kolekcí NFT.

Wladimir Klitschko vydává charitativní NFT

Za Ukrajinu bojují také světoznámi boxeři bratři Klitschkovi. Wladimir Klitschko je dvojnásobný mistr světa v těžké váze. Slíbil, že bude bojovat po boku svého bratra, starosty Kyjeva Vitalije Klička, aby ochránili zemi, kterou považují za svůj domov.

Jak bylo řečeno v úvodu, kryptoměny pomáhají Ukrajině ve válce proti Rusku. Prostředky byly použity na jídlo a či neprůstřelné vesty pro vojáky, ale směřují také na humanitární účely, pomoc civilistům a ochranu válkou ohrožených dětí.

Wladimir Kličko vydává sbírku nezaměnitelných tokenů (NFT) na podporu Červeného kříže a UNICEF. Kolekce s názvem „Vandalz pro Ukrajinu: WhIsBe x Wladimir Klitschko“ byla vytvořena ve spolupráci s umělcem WhIsBe a bude k dispozici k vymintování v odstupňovaném cenovém rozsahu – za 100, 1 000 a 10 000 USD.

Jsem vděčný za příležitost sloužit pro vyšší dobro,“ uvedl WhIsBe v prohlášení. Je neuvěřitelné, že mohu využít své umění a tuto nově vznikající technologii k pomoci druhým v nouzi a poskytnout okamžitou pomoc kdekoli na světě.“

Když umění pomáhá

NFT bylo mnohokrát terčem posměchu za některá bizarní díla, jako byl NFT toaletní papír. Samotná technologie však ukazuje svůj skutečný potenciál právě v případech, jako je pomoc lidem v ohrožení. Blockchainové (kryptoměnové) sbírky obecně nabízejí nebývalou transparentnost a nezávislost na institucích, jak se ukazuje na příkladu Ukrajiny. Kryptokomunita také mnohokrát ukázala, že umí být štědrá a podpořit dobrou věc.

Umění může být krásné na mnoha úrovních, když slouží lidstvu. […] Je to velkolepá iniciativa, podpora prostřednictvím umění ve službách lidí, kteří trpí,“ uvedl Kličko v prohlášení.

Sbírka je přitom pouze jedním z řady NFT, které byly vydány na podporu Ukrajiny v posledních týdnech. Známé je např. NFT s ukrajinskou vlajkou, které se 2. března prodalo za 6,75 milionu dolarů. Celkové příspěvky poskytnuté Ukrajině prostřednictvím kryptoměny během války již dosáhly cca 60 milionů dolarů.

Závěr

Kryptosvět daroval 10 milionů dolarů na pomoc Ukrajině a řada darů směřovala také na charitativní organizace jako je UNICEF, které zde pomáhají trpícím. Tímto směrem půjde také výtěžek NFT kolekce, kterou vydává Wladimir Klitschko.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Reklama: