[Událost] Pizza za 6 miliard: Pizza Day Prague 2023

5
(3)
Dariusz Matuszyński
Dariusz Matuszyński
Jsem zakladatelem portálu Kryptomagazin.cz, o kryptoměnách na české scéně nebylo prakticky nic, a tak jsem se rozhodl to napravit. Mám rád myšlenku decentralizace, trochu toho cypherpunku a kryptoanarchie. Krypto odvětví je můj svět, kde se denně pohybuji a pracuji, nemohu to tedy již nazvat koníčkem nebo zálibou. Rád vás na vašem kryptomagazínu vždy uvítám :)

Přátelé Bitcoinu, připravte se! Oslavte s námi 13. výročí první reálné platby Bitcoinem na dvoudenní mezinárodní konferenci Pizza Day Prague 2023. Tato významná akce se koná 20. a 21. května 2023, přesně dva dny před výročím legendární transakce kdy si krypto nadšenec koupil pizzu za 10 000 BTC 22. května roku 2010. V přepočtu tak dal za pizzu neskutečných 6 miliard korun!

Již tuto sobotu a neděli v Praze!

Konference, pořádaná ve známém pražském centru Paralelní Polis, si klade za cíl navrátit se k původním motivacím Bitcoinu jako nástroje pro šíření krypto-anarchie a ochranu digitální svobody jednotlivců a skupin. „Věříme, že používáním Bitcoinu podle svého účelu – jako peer-to-peer elektronického peněžního systému – můžeme vytvořit bezpečnější, efektivnější a spravedlivější finanční systém. Odmítáme potřebu třetích stran a vyzýváme k využití kryptografie pro posílení opravdu důvěryhodných systémů. P2P technologie nejen umožňují robustnější a plynulejší ekonomické struktury, ale především umožňují globální koordinaci bez potřeby hierarchií,” říká Mário Havel, hacker a výzkumník zaměřený na efektivnější a anonymnější krypto-ekosystém a zakladatel Pizza Day Prague.

Akce nabídne bohatý program plný zajímavých přednášek, na kterých se představí některé z nejznámějších tváří světa Bitcoinu – od Erica Walla, známého kritika a investora do kryptoměn, přes Petera Todda, jednoho z nejaktivnějších přispěvatelů do Bitcoin Core, až po Tima Akinba, vývojáře Bitcoinu a majitele prvního Bitcoinového uzlu v Západní Africe.

Pizza Day Prague slaví finanční nezávislost a rovnocenné vztahy bez nevyžádaného dohledu třetích stran. Je to oslava emancipace jednotlivců nad diktáty korporativních systémů. Bitcoin je globální fenomén a během devíti let své existence si Paralelní Polis získala sympatie mnoha předních jmen domácí i mezinárodní krypto-scény, kteří pravidelně vystupují na jeho nyní tradičním Hackers Congress Paralelní Polis.

Konference se bude konat v Paralelní Polis a sousedním divadle La Fabrika. Program začíná v sobotu v 10:00 a končí v neděli v 22:00. Oficiální jazyk je angličtina.

Odkaz na vstupenky: https://tickets.paralelnipolis.cz/PP/PD23/

Stránky akce: https://pizzaday.cz/

My z Kryptomagazin.cz na akci nebudeme chybět, a vy?

Na závěr bonus – dnes v 15:00 na Twitteru uvolníme 2 kódy pro 50% slevu na lísek 🙂 Tak si buďte jistí, že nás na Twitteru sledujete 🙂

Nabušený kalendář akcí – je narváno!

Podívejte se na dalších asi 13 krypto akcí, ze kterých si vybere každý 🙂

Odkaz: https://kryptomagazin.cz/kalendar-akci/

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img