[Týdenní zprávy] Čína údajně spustí své CBDC dříve kvůli COVID-19

5
(1)

Zprávy a souhrny

Jan Kopil
Jan Kopil
"Price is what you pay. Value is what you get," Warren Buffett

Připravili jsme pro vás stručný přehled těch nejdůležitějších zpráv za celý tento týden. Takže pokud nestíháte a uvítali byste před novým týdnem přehled všeho důležitého, co se během něj událo, máte možnost. Plus bonus – čerstvá zpráva dne. Vše přehledně a na jednom místě najdete v našich Týdenních zprávách, v CZ jazyce, pouze na kryptomagazin.cz.

Zprávy 25.05.20 – 31.05.20

Kryptoměny

Kryptoburzy, banky

Blockchain, technologie

Regulace, CBDC

Zprávy týdne

Další z řady mincí, které čekají na halving, je Zcash (ZEC). Tato kryptoměna je zaměřená na soukromí, šifruje informace o uživatelích a poprvé byla vytvořena v roce 2016. V současné době je to 26. největší kryptoměna podle tržní hodnoty – podle zdroje dat CoinMarketCap. Odměny za blok na blockchainu Zcash – spuštěný a podporovaný společností Electric Coin Company – by měly být letos sníženy o 50 % ze současných 12,5 ZEC na 6,25 ZEC v bloku 1 046 400. První halving na Zcash se očekává někdy v listopadu. Zatímco nabídka ZEC je omezena na 21 milionů (stejně jako bude jednou bitcoinů), její míra inflace je výrazně vyšší, než je tomu u jiných hlavních kryptoměn. V době psaní článku je roční míra inflace ZEC 28,19 % – nejvyšší z hlavních kryptoměn (podle zdroje dat ViewBase). Pro srovnání dodáváme, že míra inflace bitcoinů je 1,44 %.

Nové zprávy naznačují, že Čína by mohla urychlit zavedení své digitální měny centrální banky (CBDC), aby moha lépe čelit potenciálním důsledkům nedávných hrozeb USA a také implementovat masivní stimuly po pandemii COVID-19. Dnešní místní zprávy naznačují dva hlavní cíle čínské CBDC. Za prvé by měla pomoci čelit potenciálním hrozbám USA vůči místním finančním institucím a mezinárodnímu vyrovnání jüanu. A za druhé čínský národ údajně využije CBDC k implementaci rozsáhlých podnětů pro ekonomiku po skončení pandemie COVID-19.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Reklama: