[Týdenní zprávy] Čína údajně spustí své CBDC dříve kvůli COVID-19

5
(1)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Binance Labs podporuje ochranu soukromí uživatelů • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Polední zprávy] • Peter Brandt předpokládá, že ETH porazí BTC a že altseason je tady • a další novinky

Vítejte u našich pravidelných zpráv. Zde najdete přehled toho nejdůležitějšího, co se během uplynulého dne v kryptosvětě událo. TRHY Bitcoin po...
Jan Kopil
Jan Kopil
Živím sa obchodovaním s kryptomenami na základe fundamentov, TA a indikátorov. Začalo to ako hobby, následne part time a momentálne už viac než 2 roky full time. Tento druh trejdingu a analyzovania je nekonečná denná práca. Znamená to zahodiť všetky predošlé analýzy do koša a začínať denno-denne odznova. Vďaka mnohým stratám ale aj ziskom som svoje skúsenosti z obchodovania vložil do vlastnej školy na TA predikcie, ktorá je dostupná pre širokú verejnosť.

Připravili jsme pro vás stručný přehled těch nejdůležitějších zpráv za celý tento týden. Takže pokud nestíháte a uvítali byste před novým týdnem přehled všeho důležitého, co se během něj událo, máte možnost. Plus bonus – čerstvá zpráva dne. Vše přehledně a na jednom místě najdete v našich Týdenních zprávách, v CZ jazyce, pouze na kryptomagazin.cz.

Zprávy 25.05.20 – 31.05.20

Kryptoměny

Kryptoburzy, banky

Blockchain, technologie

Regulace, CBDC

Zprávy týdne

Další z řady mincí, které čekají na halving, je Zcash (ZEC). Tato kryptoměna je zaměřená na soukromí, šifruje informace o uživatelích a poprvé byla vytvořena v roce 2016. V současné době je to 26. největší kryptoměna podle tržní hodnoty – podle zdroje dat CoinMarketCap. Odměny za blok na blockchainu Zcash – spuštěný a podporovaný společností Electric Coin Company – by měly být letos sníženy o 50 % ze současných 12,5 ZEC na 6,25 ZEC v bloku 1 046 400. První halving na Zcash se očekává někdy v listopadu. Zatímco nabídka ZEC je omezena na 21 milionů (stejně jako bude jednou bitcoinů), její míra inflace je výrazně vyšší, než je tomu u jiných hlavních kryptoměn. V době psaní článku je roční míra inflace ZEC 28,19 % – nejvyšší z hlavních kryptoměn (podle zdroje dat ViewBase). Pro srovnání dodáváme, že míra inflace bitcoinů je 1,44 %.

Nové zprávy naznačují, že Čína by mohla urychlit zavedení své digitální měny centrální banky (CBDC), aby moha lépe čelit potenciálním důsledkům nedávných hrozeb USA a také implementovat masivní stimuly po pandemii COVID-19. Dnešní místní zprávy naznačují dva hlavní cíle čínské CBDC. Za prvé by měla pomoci čelit potenciálním hrozbám USA vůči místním finančním institucím a mezinárodnímu vyrovnání jüanu. A za druhé čínský národ údajně využije CBDC k implementaci rozsáhlých podnětů pro ekonomiku po skončení pandemie COVID-19.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře