Tvůrce BitTorrentu chce zničit Bitcoin novou „zelenou kryptoměnou“ Chia

0
(0)

Zprávy a souhrny

Bitcoin má v současnosti více než 8 000 aktivních uzlů. V případě Etherea je to dokonce 10 500. V žádném případě však nejde o největší distribuované počítačové sítě na světě. V roce 2001, sedm let před vznikem BTC, totiž na svět přišel BitTorrent.

Tato služba má dnes desítky, možná i stovky milionů uživatelů a velké procento z nich ze svého počítače seeduje filmy, hudbu a další soubory. BitTorrent je, stejně jako Bitcoin, decentralizovaný a spojuje počítače do obrovské sítě.

Představujeme kryptoměnu Chia

Zakladatel BitTorrentu Bram Cohen nedávno vytvořil novou kryptoměnu zvanou Chia. Jde o coin, který se snaží vyřešit problémy Bitcoinu. V první řadě vysokou energetickou náročnost těžby.

Zatímco Bitcoin využívá Proof-of-Work konsensus, v jehož rámci musí mineři provádět složité výpočty, Chia funguje úplně jinak!

Proof-of-Space

Chia na vytvoření konsensu používá Proof-of-Space. Na její těžbu nepotřebujeme CPU, GPU, ani ASIC miner. Postačí hard-disk nebo SSD, které máte v notebooku.

„[..] lidé mají ve svých počítačích obrovské množství nevyužitého úložného prostoru. Dokonce tolik, že by eventuálně nemělo být výhodné nakupovat hard-disky pouze za účelem těžby.“

To dává smysl. Průměrný člověk má ve svém PC desítky gigabajtů volného prostoru. Pokud by všichni začali těžit, byl by „byterate“ Chia sítě tak monstrózně velký, že by se nevyplatilo stavět velké Chia HDD farmy.

Není to však tak trochu utopie? Co si myslíte vy? Podaří se Bramovi porazit Bitcoin? A chcete vědět o Chia více? Přivítali byste například návod na to, jak se zapojit do těžby? Vaše myšlenky nám napište do komentářů. Těšíme se na to!

NAŠE NEJNOVĚJŠÍ VIDEO

Tento článek je přeložen ze slovenského originálu, který pro vás připravil náš šéfredaktor Samuel S.

Zdroj:
ccn.com

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

9 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
9 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: