Turisté se hrnou do Salvadoru i přes bitcoinový medvědí trh!

5
(5)
Kytka
Kytkahttps://kryptohodler.cz/
Člen týmu KM od začátku roku 2018. Zástupce hodlerské komunity, zakladatel webu KryptoHodler.cz. Autor se zaměřením na zajímavé novinky z kryptosvěta, propagátor finanční svobody a osobního rozvoje. Kytka je oddaný šiřitel "semínek" pozitivního přístupu k životu a snahy o změnu k lepšímu.

Navzdory tomu, že bitcoin je od svého ATH ve více než 60% ztrátě, Salvador přitahuje turisty jako magnet a hlásí velký růst turismu.

Do Salvadoru se hrnou turisté

Bitcoin navzdory medvědímu trhu přilákal velké množství lidí do Salvadoru. Země, která jako první přijala BTC jako zákonné platidlo, zaznamenala v první polovině roku 2022 prudký nárůst počtu turistů.

Podle vládních údajů se tento rok turismus v zemi zvýšil o 82,8 % a letos navštívilo Salvador 1,1 milionu návštěvníků. A to navzdory tomu, že cena bitcoinu (BTC) od 1. ledna klesla téměř o 50 %.

Údaje potvrdila také Světová cestovní organizace (WTO). Tato malá středoamerická země je mezinárodně uznávána jako „jedna ze zemí s nejlepší mírou oživení cestovního ruchu v regionu od ledna 2022.“

Zpráva WTO uvádí, že některé „středoamerické destinace mají nejlepší výsledky ve srovnání s rokem 2019“, včetně Salvadoru s +81 % ve srovnání s rokem 2019, tedy úrovní před pandemií.

Sázka na bitcoin nevyšla?

V rozporu se zprávou z Wall Street Journal, že sázka El Salvadoru na bitcoin, aby přilákal turisty, „nefungovala,“návštěvy za první polovinu letošního roku téměř překonaly celkový počet návštěv v roce 2019.

Za 6 měsíců 2022 zemi navštívilo 1,1 milionu lidí, ve srovnání s loňskými 1,2 miliony celkem. Generální ředitel strategických projektů ministerstva cestovního ruchu Salvadoru Alex Bonilla věří, že hranice 1,2 mil. bude brzy překonána. Očekává další příliv turistů během letních dovolených.

Velká jména

Salvador od přijetí bitcoinu navštivila řada známých osobností kryptosvěta. Patřili mezi ně například Jeff Booth, podnikatel a autor Price of Tomorrow, Obi Nwosu, CEO společnosti Fedimint, decentralizovaného komunitního řešení úschovy, a Samson Mow, CEO Jan3.

„Salvador mi znovu potvrdil, co jsem se naučil ze svých cest po celém světě. Drtivá většina lidí na tomto světě jsou krásní lidé. S podobnými nadějemi a sny o lepším životě pro sebe a své rodiny se ze všech sil snaží toho dosáhnout,” uvedl ke své cestě Jeff Booth.

K návštěvníkům dále patřil třeba Tone Vays, známý bitcoinový analytik. Ten po své návštěvě Salvadoru řekl:

„99,9 % světa nemělo ponětí, kde se tato země nachází; možná 98 % nevědělo, že tato země kdy existovala – teď je [El Salvador] určitě na mapě.“

Závěr

Salvadorský cestovní ruch se po přijetí bitcoinu jako zákonného platidla výrazně oživil. V prvním pololetí zemi navštívilo 1,1 mil. turistů.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 5

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img