Toto jsou 3 nejlepší AI kryptoměny pro rok 2023 – SingularityNET, Ocean Protocol, yPredict

5
(2)
Reklama
Reklama
Tento článek je reklama našeho inzerenta. Nejedná se o článek redakce kryptomagazin. Nejedná se o investiční doporučení.

Umělá inteligence (AI) a kryptoměny jsou dvě technologie, které se v současné době výrazně prosazují. Se zvyšující se adopcí AI bylo jen otázkou času, kdy se tyto dvě odvětví protnou a v důsledku toho vznikly AI kryptoměny. 

*Reklamní článek

Tyto specializované tokeny jsou velmi často základním kamenem platforem umělé inteligence, které ke svému fungování používají technologii blockchain. Stakováním nebo utrácením tokenů získávají uživatelé přístup k funkcím AI platforem a mohou z nich těžit.

V dnešním článku se podrobně podíváme tři AI kryptoprojekty – SingularityNET, Ocean Protocol a yPredict. Každý z těchto projektů slibuje efektivní sloučení těchto dvou dynamických oblastí.

Co je SingularityNET?

Jednou ze základních součástí ekosystému SingularityNET je decentralizovaný trh umělé inteligence využívající technologii blockchain. Zde uživatelé získají přístup k různým algoritmům a nástrojům fungujícím na základě moderní technologie umělé inteligence. Tým stojící za platformou se specializuje na vývoj tzv. obecné umělé inteligence (AGI). Jedná se o formu umělé inteligence, která může vykonávat více úkolů, nikoli pouze specializované.

Kryptoměnový startup založili Dr. Ben Goertzel a Dr. David Hanson v roce 2017, druhý jmenovaný také provozuje Hanson Robotics, což je společnost, která vytvořila známého  humanoidního robota Sophia. Projekt SingularityNET funguje na blockchainech Ethereum i Cardano a umožňuje vývojářům nabízet své služby a nástroje pro veřejné nebo firemní použití. Nativním tokenem platformy, který se používá pro všechny interní transakce, je AGIX.

SingularityNET patří mezi první startupy kombinující AI a technologie kryptoměn. Využitím blockchainu se snaží učinit AI přístupnější a zároveň vytváří přátelské prostředí pro vývojáře, kde mohou vzájemně spolupracovat a vylepšovat své nástroje AI.

Na platformě v současné době naleznete více než 70 nástrojů umělé inteligence vyvinutých špičkovými tvůrci z celého světa. Tyto nástroje sahají od klonování hlasu v reálném čase až po generování obrázků. Jsou navrženy s ohledem na uživatelskou přívětivost, takže je může  snadno používat každý, včetně těch, kteří se v AI tolik nevyznají.

Smart kontrakty v SingularityNET

Klíčovou roli v SingularityNET hrají smart kontrakty. Díky tomu jsou transakce spravedlivé a přímočaré. Tyto kontrakty obsahují podmínky pro uživatele, kteří chtějí mít přístup ke konkrétnímu nástroji AI. To zjednodušuje transakční proces, což umožňuje vývojářům soustředit se na to nejdůležitější – inovace a vylepšování systémů umělé inteligence.

Vzhledem ke skutečnosti, že je SingularityNET decentralizovaný protokol, žádná strana nemůže vykonávat nepřiměřenou kontrolu nebo nějak omezovat přístup ke službám AI. Poplatky za tyto služby jsou automaticky nastaveny a uplatňovány pomocí smart kontraktů.

Token AGIX slouží v rámci SingularityNET k několika účelům, mezi které patří:

  • Platby za služby a nástroje AI
  • Účast na rozhodování o budoucím vývoji a správě projektu
  • Zvyšování likvidity prostřednictvím stakingu

Původně byl AGIX navržen pouze pro jeden blockchain, k dnešnímu dni se vyvinul tak, že je kompatibilní s několika blockchainovými ekosystémy, včetně Cardano, Polygon a BNB Smart Chain.

Role Ocean Protocol v krypto ekosystému AI

Ocean Protocol je blockchainová platforma, jejíž tvůrci ji vytvořili s tím cílem, aby usnadnila výměnu dat mezi poskytovateli dat a spotřebiteli. Tento kryptoměnový projekt byl spuštěn v roce 2017 a hned zpočátku získal pozornost kryptokomunity, protože činí data obchodovatelným aktivem prostřednictvím jedinečného procesu tokenizace. 

Na Ocean Protocol jsou datové soubory a služby převáděny na tokeny ERC-20, které fungují na blockchainu Ethereum. To poté umožní poskytovatelům dat bezpečně prodávat přístup ke svým datovým aktivům.

Ocean Protocol tak prostřednictvím svého systému tokenizace nabízí nákladově efektivní a bezpečný způsob, jak mohou jednotlivci a firmy zpeněžit svá data. V dnešních dnech platforma hostí rozsáhlý datový trh, kde mohou datoví analytici a výzkumníci snadno získávat cenné soubory dat. To je obzvláště důležité pro odvětví silně se spoléhající na přísun dat, mezi která umělá inteligence patří.

Tým stojící za vývojem platformy má silné zázemí a mnoho zkušeností v odvětvích big data a AI, což přispívá k důvěryhodnosti platformy. Nativní token projektu Ocean Protocol, který je primárním měnou pro transakce v rámci ekosystému platformy a umožňuje správu komunity, se nazývá OCEAN. Kromě toho token také nabízí odměny za staking.

Celková nabídka tokenů je omezena na 1,41 miliardy OCEAN, přičemž v oběhu je zhruba 613 milionů OCEAN.

yPredict: Budoucnost kryptoanalýzy řízené umělou inteligencí

yPredict je slibný AI kryptoměnový projekt, který je stále ve fázi předprodeje, a přesto již získal značnou pozornost. Platforma, která funguje na řetězci Polygon, k dnešnímu dni od investorů získala více než 3,88 milionů dolarů a je jen krůček od svého dalšího milníku 4,6 milionu dolarů.

Klíčovým prodejním bodem yPredict je tržiště s prediktivními modely. V tomto virtuálním prostoru budou moci analytici a vývojáři ze sektoru finančních dat zpeněžit své prediktivní modely tím, že je nabídnou jako předplacenou službu. Investoři se pak mohou přihlásit k odběru těchto modelů pomocí tokenů YPRED a získají cenné předpovědi trhu.

Tokeny YPRED zpřístupní i mnoho dalších nástrojů v rámci ekosystému, jako je analýza kryptoměn a další důležité informace založené na datech. A nejen to, držitelé YPRED také  budou mít možnost stakovat své tokeny a získávat vysoké výnosy.

Celková nabídka tokenů YPRED je omezena na 100 milionů, přičemž 80 milionů z nich je k dispozici v právě probíhajícím předprodeji. Zbývající část je rozdělena na likviditu a rozvoj projektu. Tokeny YPRED také umožní jejich držitelům účastnit se hlasování o správě platformy yPredict.

Nabídka platformy yPredict však bude dalece přesahovat prediktivní modely, plánuje také nabídnout analytické nástroje, jako je rozpoznávání vzorů, analýza sentimentu a analýza transakcí. Platforma dokonce spustila beta verzi svého nástroje pro tvorbu obsahu s názvem Backlink Estimator. Tato funkce byla původně zdarma, ale kvůli vysoké poptávce je nyní cena 99 USD za dotaz.

V současném technologickém prostředí, kde se umělá inteligence a kryptoměny stále více dostávají do popředí a stávají se ústředními tématy, je fúze těchto odvětví důležitým vývojem, který stojí za zmínku. Tyto tokeny umožňují uživatelům využívat schopnosti umělé inteligence prostřednictvím blockchainových platforem. Každý projekt přichází s jedinečným přístupem k integraci umělé inteligence a blockchainu, čímž rozšiřuje možnosti toho, čeho mohou tyto technologie společně dosáhnout.

*Příspěvek je reklama. Autorem příspěvku není redakce portálu Kryptomagazin.cz. Nevyjadřuje tedy názor redakce ani provozovatele portálu Kryptomagazin.cz. V případě, že využijete poskytnutá sdělení a informace v tomto článku jako investiční doporučení nebo investiční radu, činíte dle vlastního uvážení a na vlastní riziko.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

spot_img