TOP 5 krypto trendy v roce 2019 – co nejvíc zahýbalo kryptosvětem?

0
(0)

Zprávy a souhrny

Kytka
Kytkahttps://kryptohodler.cz/
Jako první jsem na naše kryptoweby přinesl články z oblasti osobního rozvoje a o různých formách bohatství. Působím jako podpora týmu a nejednou jsem spolupracoval na zlepšení českého Kryptomagazínu, kde jste mé články mohli poprvé najít začátkem roku 2018. Jsem také zakladatelem webu KryptoHodler.

V tomto článku si představíme ty největší trendy ve světě kryptoměn, které jsme mohli sledovat v roce 2019. Kam se kryptoprostor posunul za uplynulý rok?

Trendy 2019

V roce 2019 se objevily některé nové trendy a nahradily ty minulé. Zatímco tedy některé dřívější trendy  ve vývoji ustanuly a zanikly, jiné se derou do popředí. Jedná se o výdělkové příležitosti, ale celkový trend tohoto roku se zdá být spíše nakloněn štěstí kryptobyznysů, než řadových uživatelů, ale posuďte sami, které trendy letos převládly, co se urodilo a zda se jednalo o dobrý ročník. 🙂

Obchodování s futures

Jedním z největších trendů tohoto roku jsou jednoznačně futures deriváty, se kterými se roztrhl pytel. Jen spuštění Bakktu byla jedna z nejočekávanějších událostí tohoto roku. Přidaly se také některé známé kryptoburzy, jako např. Binance čo OKEx… Odvrácenou stranou však je, že s deriváty přišla možnost prodávat, aniž byste vlastnili jediný satoshi, což podle mnohých vyvíjí tlak na pokles ceny.

Kryptopůjčky a „lending“

Pro mě ne až tak výrazný produkt, který však nepochybně také patří mezi TOP trendy 2019. Kryptopůjčky, tedy úvěry založené na digitálních aktivech, se v letošním roce rozšířily. Také zde figuruje největší kryptoburza Binance, která v tomto roce spustila svůj lending produkt, čímž přispěla k rozvoji tohoto trendu. Také druhý z TOP 5 trendů tak souvisí s burzami, a to ještě nejsme ani v polovině. Ne nadarmo se říká, že na zlaté horečce nejvíce vydělají prodejci lopat a krumpáčů.

Custodial služby – úschova mincí

Mezi trendy 2019 figuruje příchod institucí. S tím souvisí rozvoj produktu zaměřeného na instuciální investory a velké hráče, kteří vstupují do trhu kryptoměn. Souvisí tedy s příchodem většího množství investorů, kteří disponují masivním kapitálem a nemůžou si dovolit riskovat ztrátu privátních klíčů. Specializovaní regulovaní správci digitálních aktiv se o vše za poplatek postarají a jsou schopni zařídit také pojištění vkladů. Pro velké investory jistě zajímavé, pro nás drobné méně, ale svědčí to o růstu zájmu velkých hráčů a opět jde o rozvoj infrastruktury a byznysu, který často neprovozuje nikdo jiný než opět burzy (Bakkt, Coinbase, atd.).

Decentralizované finance (DeFi)

Sem bychom mohli zařadit rozvoj finančních produktů postavených decentralizovaných blockchainech. Patří sem jednak stablecoiny, které letos i díky Libře od Facebooku ovládly mediální svět, ale také např. staking mincí. Cílem těchto služeb, které jsou často založeny na Ethereu (ETH), je replikace tradičního financování. Mnoho dalších institucí oznámilo svůj stablecoin a nemůžeme opomenout Čínu či Francii, tedy státy, které již na stablecoinu pracují, nebo otevřeně slibují, že brzy pracovat začnou.

IEO

Největší trendy roku 2019 završuje počáteční nabídka mincí prostřednictvím burzy, tedy IEO (Initial Exchange Offerings). Po ICO boomu již zájem o ICO takřka vymizel. Burzy však na svých platformách nabízejí pro zákazníky o něco větší důvěryhodnost pro dané projekty, které si pečlivě vybírají. Mají z toho vývar, ale nikdo si nechce zkazit jméno nabídkou podvodu. Kromě toho zákazníci spoléhají na fakt, že burza novou kryptoměnu, nabízenou prostřednictvím IEO na své platformě, zpravidla také hned zalistuje, což slibuje zvýšenou míru důvěryhodnosti a chcete li – jistoty.

Závěr

Největší trendy v kryptosvětě za rok 2019 byly jednoznačeně nakloněny burzám a když k tomu přidáme ještě hacky, které patří k nepsaným trendům, je vymalováno. Každopádně infrastruktura okolo kryptoprojektů se vyvíjí a to je jistě dobře.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

1 komentář

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Vaclav

Tady vyvracim mytus ze BTC futures na Baktu jsou 100% kryte BTC. Nejsou: vice zde: https://eng.ambcrypto.com/bakkt-opens-bitcoin-options-market-as-boon-or-bane-debate-catches-fire/. A druha BTC od 9 listopadu zacal nabizet BTC futures vyporadane v dolarech. Cili papirove BTC….

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: