Tom Lee: Bitcoin jsou zdravé peníze, v letošním roce může jeho cena dosáhnout 150 000 dolarů

5
(4)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

V nedávném rozhovoru pro CNBC, Tom Lee, vedoucí výzkumu v FundStrat, sdílel svou předpověď, že Bitcoin by mohl v roce 2024 dosáhnout hodnoty 150 000 dolarů. Největší kryptoměnu světa dokonce neváhal označit za zdravé peníze.

Tom Lee a Bitcoin na 150 000 dolarech

Thomas (Tom) Lee ze společnosti FundStrat má pro Bitcoin v letošním roce velké plány. V nedávném rozhovoru pro CNBC Squawk Box uvedl, že očekává, že hodnota největší kryptoměny světa v roce 2024 vystřelí na 150 000 dolarů, což je zhruba trojnásobek současné ceny. Jeho optimistická předpověď vychází z několika klíčových faktorů, které podle Leeho povedou k dramatickému růstu hodnoty přední kryptoměny.

Prvním faktorem, který Lee zdůrazňuje, je rostoucí poptávka po bitcoinu, která je podpořena zavedením nových burzovně obchodovaných fondů (ETF). Tyto nové produkty poskytují investiční příležitosti pro širší spektrum lidí, což zvyšuje poptávku a tím i cenu bitcoinu.

Druhým důležitým aspektem je nadcházející halving, událost snižující odměnu těžařům bitcoinu o polovinu, která přichází zhruba jednou za 4 roky. Pro letošní rok vychází halving na duben. Tento proces efektivně snižuje nabídku nových mincí, což může vést k cenovému nárůstu vzhledem k omezené dostupnosti.

Třetím pilířem Leeho argumentace je očekávání uvolnění měnové politiky, což tradičně prospívá rizikovým aktivům, jako je Bitcoin. Uvolnění měnové politiky by mohlo znamenat snížení úrokových sazeb a zvýšenou likviditu na trzích, což poskytuje ideální podmínky pro růst cen kryptoměn. V rozhovoru pro CNBC Tom Lee tak prohlásil:

Máte poptávku, která se zlepšuje s novými ETF, máte nabídku, která se snižuje s halvingem, a pokud se měnová politika uvolní, což očekáváme, je to podpůrné pro riziková aktiva.

Přestože se Bitcoin nedávno setkal s odpor na cenové úrovni 52 000 dolarů, Lee zůstává optimistický a nepředpokládá, že by pokles měl nastat brzy. Označuje Bitcoin za zdravé peníze a poukazuje na jeho vlastnosti jako na skvělého uchovatele hodnoty a bezpečné aktivum, díky čemuž se stal atraktivním pro investory.

Lee, známý svým býčím postojem k bitcoinu, již dříve předpovídal, že hodnota měny by mohla v následujících letech dosáhnout až 200 000 dolarů. Navzdory jeho optimistickým předpovědím přední analytik přezdívaný Emperor v reakci na předpovědi varuje před možnými korekcemi, zejména pokud Bitcoin prorazí klíčovou podporu na úrovni 49 000 dolarů, což by mohlo vést k dalším poklesům.

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 51 109 USD dle KMC.

Závěr

Co si o slovech Toma Leeho myslíte vy? Kam podle vás dosáhne cena největší kryptoměny světa v letošním roce? Dejte nám vědět do komentářů nebo na naše sociální sítě. Pro více informací se neváhejte přidat také na náš oficiální Discord server KRYPTOMAGAZIN CZ. Další informace o vývoji ceny kryptoměn naleznete v našich pravidelných technických analýzách a streamech.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 4

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Fana
Hodnocení článku :
     

Nálada na trzích je zřejmě taková jaká dlouho nebyla, velká poptávka se konečně potkává s omezením nabídky. Satoši byl génius. Myslím že, kdyby si lidé jen chránili v Btc své volné peníze, které nepotřebují a ani sít nepoužívali k platbám, má blockchain obrovskou hodnotu. Už se těším na rok 2028.) A co na to teď celý svět ? Chce investovat vidím v TV víc reklamy na XTB, Revolut, krybtoburzy jako na prací prášky a vložky 🙂

spot_img