Těžaři budou usilovat o ekologičtější bitcoiny

0
(0)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

K dosažení cíle těžby bitcoinů s minimálním využitím fosilních paliv se zavázalo několik těžařů po celém světě. O ekologické těžbě nejdůležitější kryptoměny světa se mluvilo i na nedávné konferenci Bitcoin 2021 v americkém Miami.

Eco-friendly těžba bitcoinu

Za pouhých 12 let své existence Bitcoin urazil velkou cestu. Cena BTC vzrostla o několik stovek tisíc procent. S rostoucí popularitou kryptoměn vzrostla také poptávka po těžbě nejen Bitcoinu, ale také ostatních altcoinů fungujících na Proof-of-work (PoW).

V nedávné době však někteří ekologičtí fanatici začali napadat Bitcoin z toho, že je velmi neekologický a „příliš“ zatěžuje planetu. V září minulého roku vyšla studie University of Cambridge ohledně ekologické náročnosti Bitcoinu:

„Vodní energie je zdroj číslo jedna. 62 % dotazovaných těžařů uvádí, že jejich těžební provoz je poháněn vodní, větrnou a sluneční energií. 36 % respondentů uvedlo, že používají energii z fosilních paliv.“

Univerzita Cambridge dále uvádí, že na světě se ročně vyrobí 25 080 TWh energie, ale spotřebuje se pouhých 20 863 TWh. Ve finále tak vzniká 16,82 % spálené energie. Nejdůležitější kryptoměna světa představuje energetický výdej 0,47 % z celkové vyrobené energie.

Těžaři se přesto uchylují k výstavbě datových center, které budou čerpat energii s menším využitím fosilních paliv.  Se stále přísnějšími eko-požadavky se těžaři Bitcoinu uchýlí k zelenější energii v příštích několika měsících či letech.

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 32 996 USD dle KMC.

Závěr

Bitcoin má tu výhodu, že je svobodný a otevřený bez ohledu na omezení nebo zákazy uložené třetími stranami. Kryptoměna podněcuje obnovitelnou energii. Těžaři se tak mohou uchýlit do jakékoli oblasti, která je bohatá na obnovitelné zdroje či přebytečnou energii.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img