Tesla hlásí zisk 64 milionů dolarů z prodeje 75 % bitcoinů

3.4
(5)

Zprávy a souhrny

Kytka
Kytkahttps://kryptohodler.cz/
Člen týmu KM od začátku roku 2018. Zástupce hodlerské komunity, zakladatel webu KryptoHodler.cz. Autor se zaměřením na zajímavé novinky z kryptosvěta, propagátor finanční svobody a osobního rozvoje. Kytka je oddaný šiřitel "semínek" pozitivního přístupu k životu a snahy o změnu k lepšímu.

Elektromobilka Elona Muska Tesla, která nedávno oznámila prodej 75% zbývajících bitcoinů, údajně vykázala z tohoto prodeje zisk v řádu desítek mil. dolarů.

Tesla na BTC vydělala 64 mil. USD

Společnost Elona Muska pro elektromobily prodala ve druhém čtvrtletí 75 % svých BTC. Tento prodej jí podle zveřejněných informací vynesl celkem 936 milionů dolarů. I když šlo o prodej v medvědím trhu, který se některým více či méně zaujatým pozorovatelům jevil jako iracionální, společnost říká, že díky tomu vygenerovala nemalý zisk.

Poté, co ve druhém čtvrtletí prodala 75 % svých BTC zásob za dolary, dosáhla společnost realizovaného zisku 64 milionů dolarů.

„Pokud prodáte 75 % svého bitcoinu, zbude vám pouze 25 % z vašeho bitcoinu,“ komentoval aktualitu jeden z největších bitcoinových býků CEO Microstrategy Michael Saylor.

Zbývající čtvrtina bitcoinů v rozvaze Tesly na tom však momentálně není, co se týče hodnoty, moc dobře. Je v nerealizované ztrátě, neboli ve ztrátě ze snížení hodnoty, ke které dochází, když reálná hodnota aktiva drženého společností klesne pod účetní hodnotu investice (tedy pod její pořizovací cenu).

Jak si Tesla vedla?

Tesla nakoupila bitcoiny v hodnotě 1,5 miliardy dolarů v prvním čtvrtletí roku 2021, ale nezveřejnila průměrnou kupní cenu. Později v tomto prvním čtvrtletí společnost snížila svou bitcoinovou pozici o 10 % a uvedla, že šlo o test likvidity. Na tomto prodeji údajně vygenerovala čistý zisk přesahující 100 milionů dolarů, zatímco celkový příjem činil přes 250 mil. USD.

Po druhém prodeji jí stále zbývá 10 800 BTC. Při současné ceně kolem 22 000 dolarů za 1 BTC má tato pozice Tesly hodnotu zhruba 237 milionů $. Po letmém součtu částek z obou prodejů a hodnoty zbývajících bitcoinů se zdá, že společnost není daleko od toho, aby její celková investice do kryptoměny byla aktuálně na nule. S ohledem na tuto skutečnost lze odprodej považovat v podstatě za šikovně realizovaný stop loss.

Elektromobilka uvedla:

„Stejně jako u jakékoli jiné investice a v souladu s tím, jak spravujeme účty v hotovosti a peněžních ekvivalentech založených na nekrytém prodeji, můžeme naše držení digitálních aktiv kdykoli zvýšit nebo snížit na základě potřeb podniku a našeho pohledu na trh a podmínky prostředí.“

Závěr

Po odprodeji 75 % bitcoinů držených společností Tesla celkově realizovala něco kolem 1,2 mld dolarů z prodeje svých BTC. Podle podání u SEC jí po 2. čtvrtletí zůstalo 10 800 BTC za méně než čtvrt miliardy dolarů při současných cenách.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 3.4 / 5. Počet hlasujících 5

Buď první kdo článek ohodnotí

13 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
13 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Jožo Koumes

To mi tedy někdo vysvětlete! V první polovině 2021 Tesla nakoupila, jo? Jo pamatuji se na ty zprávy než Musk prohlásil BTC za „nezelený“ (předpokládal jsem že to tehdy předtím tom prohlášením prodal a pak znovu v létě nakoupil. Ale jak tedy? Tehdy od začátku roku do července BTC mezi 28-64 tis. USD (nikdy za to období nespadl tak nízko jak nyní) a nyní když Tesla prý prodala, tak jsme krapet nad 20 tis. Tak jak udělali zisk? Jedině na burze pokynem SELL a třeba přes malou páku. Ale určitě pouhým nákupem tehdy a prodejem teď ne. Nebo tedy kurňa jak?

Vilemina

No každopádně se tím Tesla vyznamne podepsala pod současný sesup ceny dolu. Musk bud magori, nebo moc dobre vi, co děla…kdo vi.

Jožo Koumes

Místo aby to někdo vysvětlil a uvedl věc na pravou míru aspoň tady, když už Musk evidentně uvádí v omyl celý svět a manipuluje s cenami pomocí takových plků, tak tu píše další pako a pomáhá vlastně Muskovi v desinformaci.
Myslí to ještě tady někomu normálně sakra?!!

Jožo Koumes

Díky za reakci, ale přímo odpověď v tom nevidím. Ano, možná je to ve zprávě a dejme tomu pravdivé. Ale pokud jsou také pravdivé termíny nákupu a prodeje tak je tam něco lež a nebo jedině měl celou dobu jeden či více příkazů na burze a jel nákup / prodej. Ale ne pouze nákup klasicky (směnárna za USD) tehdy a prodej nyní. To jsou pohádky pro lidi, co o tom nepřemýšlí. No a pokud k tomu zisku Tesla dospěla obchody na burze, tak je to zas oblbování veřejnosti a snaha o manipulaci v nějaké konkrétní době s tím, jak lze pouhým nákupem a prodejem BTC vydělat i když ten jejich konkrétní případ nedává úplně smysl. Ale řekl to Musk, je to podložené zprávou, tak se třeba rozjede FOMO 🙂 A neříkám, že by mi to nebylo milé 🙂 Nevím, takhle to chápu já.

Marek

Cele je to lež pro akcionáře. Musk nakupoval nad 25.000. cca prelom 2020/2021 v uz rozjeté pumpě a největším boomu.
Takze max mozna nakej nakej zisk okolo 1% je proste ukaz toho jak jsou mimo a potřebovali skované dolary. A nechteli jit do ztráty.

Peppa

Koupila je dřív, než jsme se to dozvěděli a o prodeji to platí také.

Jožo Koumes

Antikristus – Antikryptus 🙂

Noname

Nechápu, jak mohl udělat zisk, když se tady myslím nedávno objevilo, jak na BTC prodělal přes cca 160 mil usd? Tak jak to tedy je?

antijouda

Zase lhali.

Noname

Nemusíš se tady strapňovat, všichni již dobře víme, že jsi duševní mrzák, tak nám to tady dookola nemusíš dokazovat 😀

Standa

Máš asi vedro na ubytovně, co? Řekni správcovi ať ti půjčí větrák, bo se to vaří hlava..

Michal Novák

Wake Up je jen zamindrákovanej chudáček co na kryptu prodělal kalhoty a teď se mstí. Nakoupil za 60k a teď si doma brečí do kapesníku, bu bu bu. Neboj šmoulo, ono to bude dobryyy.

Reklama: