Technologie blockchain a vesmírné startupy

0
(0)

Zprávy a souhrny

Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Vesmírný průmysl v roce 2019 prudce vzrostl na 423,8 miliardy amerických dolarů. Podle odborníků by technologie blockchain mohla podpořit komerční vesmírný závod otevřením přístupu na světový trh.

Novodobý vesmírný závod

Podle zprávy Vesmírné nadace z 30. července letošního roku vzrostl globální vesmírný průmysl na 423,8 miliard amerických dolarů, což bylo o 9 miliard USD více než v předchozím roce. Komerční výnosy ve vesmírném průmyslu činily 336,89 miliard USD.

Spoluzakladatel a technologický ředitel vesmírné platformy SpaceChain, Jeff Garzik, se před nedávnech rozhovořil o využití technologie blockchain ve vesmírném průmyslu. Pro zpravodajský portál Forkast.News prohlásil:

,,S technologií se vesmírné společnosti přesunou z jednoho vlastníka na více vlastníků, což odemkne mnoho ekonomických možností. Nejen SpaceChain, ale i to, co dělají ostatní vesmírné startupy, vede k novodobým vesmírným závodům, kde začínají podnikatelé vidět příležitost. Díky blockchainu se startupy stanou přístupné i někomu, kdo není milionářem a kdo má skvělé nápady.“

Společnost SpaceChain si klade za cíl vybudovat open-source satelitní síť, která umožní infrastrukturu pro blockchainový průmysl. Whitepaper společnosti SpaceChain cílí na to, že blockchainové uzly ve vesmírném průmyslu zlepší fyzické zabezpečení transakcí.

Blockchain ve vesmíru

Podle Garzika by technologie blockchain mohla umožnit satelitům, raketoplánům a dalším budoucím strojům ve vesmíru rozdělit operace a požadavky podniků a běžných uživatelů ve světě. Nové řešení by vytvořilo nový ekonomický model, kde by více lidí mělo přístup ke zdrojům ve vesmíru.

Garzik řekl:

„Můžete zaslat jakékoli tokeny nebo vesmírné dolary a můžete jimi spustit jeden ze síťových satelitů SpaceChain, aby provedl nějaké pozorování Země, například pořídil nějaké snímky.“

Závěr

Transparentnost a bezpečnost technologie blockchain by mohla posílit větší důvěru ve vesmírný program a umožní tak vstup mnoha startupů do vesmírného programu. Celý rozhovor s Jeffem Garzikem si můžete poslechnout pod přiloženým odkazem ZDE.


Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Reklama: