14.12.19 Technická analýza EOS, ADA: Vánoce – kde se očekává propad?

0
(0)
Jan Kopil
Jan Kopil
"Price is what you pay. Value is what you get," Warren Buffett

Stejně jako EOS, i ADA tvoří formaci sestupného kanálu. Momentálně hodnoty čekají na Vánoční propad.

Technická analýza EOS/USD

Cena EOSu klesla a testovala oblast podpory na 2,5 USD kde se objevili býci. Momentálně se hodnota EOSu zvedla z 2,5 USD na současných 2,59 USD a jeho růst má potenciál k 2,68 USD, kde jak vidíte podle grafu, je nejbližší resistence line. Cena se odrazila na 2,5 USD podle předpokladu, protože se pohybujeme v sestupném kanále.

Jak můžete vidět na grafu výše, naschvál jsem tam nechal zaznačen weekly support pro představu, jak EOS prolomil jednu podporu za druhou, aniž vážně čelili odporu býků. Situaci zřejmě nezlepší ani příchod Vánoc a dal by se očekávat pokles na 2,38 USD – hodnoty, kde jsme se dostali v posledních týdnech. Tato podpora byla testována dvakrát a v případě, kdyby Bitcoin výrazně nepropadl, mohla by to být vhodná buy zóna pro býků na krátkodobý obchod.

Technická analýza ADA/USD

Cena na Cardanu byla vypořádána pod klíčovou oblastí podpory 0,04 USD. ADA testovala oblast podpory 0,035 USD a v současné době posiluje. Existuje však odpor oblíž 0,0385 – 0,04 USD na resistece line kanálu. Pouze nad odporem 0,04 USD může možná začít nový bull run. Všechno pod 0,04 USD bude stále v bearish formaci.

Market cap se v současné době konsoliduje nad oblastí podpory 188 mld. USD no prostor je tam i pro propad k 144 USD. Rovnež i ADA, ale i EOS, může do Vánoc resp. krátce poté propadnot o 20%. 

Situaci zřejmě nezlepší ani příchod Vánoc a dal by se očekávat pokles na 0,033 USD – hodnoty kde jsme se dostali v posledních týdnech.

Závěr

Jak jste si dnes mohli přečíst na EOS a ADA analýze, čekají nás ještě propady kolem Vánoc a současně zřejmě i letošní dna na jednotlivých párech. Osobně si myslím, že pokud by měl přijít zvrat z bearish, tak přijde až v prvním resp. druhém měsíci roku 2020. V květnu 2020 nás bude čekat Halving Bitcoinu a i to potáhne cenu celého trhu nahoru. Je dost pravděpodobné, že se zopakují scénáře ze začátku 2019 když všechno rostlo a trh byl bullish.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img