Technická analýza: Bitcoin 30. 07. Jsme zpět v bear marketu, nebo jde pouze o korekci?

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Platební gigant Visa se připojuje ke stablecoinu USDC • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Polední zprávy] • Aktivní bitcoinové adresy dosáhly v listopadu maxima • Libra od Facebooku se přejmenovala na Diem • a další zprávy

Podívejte se na stručný přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého dne v kryptosvětě. Chcete si nakoupit kryptoměny, nebo...
Jan Kopil
Jan Kopil
Živím sa obchodovaním s kryptomenami na základe fundamentov, TA a indikátorov. Začalo to ako hobby, následne part time a momentálne už viac než 2 roky full time. Tento druh trejdingu a analyzovania je nekonečná denná práca. Znamená to zahodiť všetky predošlé analýzy do koša a začínať denno-denne odznova. Vďaka mnohým stratám ale aj ziskom som svoje skúsenosti z obchodovania vložil do vlastnej školy na TA predikcie, ktorá je dostupná pre širokú verejnosť.

Proč jsou o prázdninách takové výkyvy cen? Jsme opravdu stále v bull marketu, nebo můžeme čekat propad k hodnotám kolem 5 000 USD? Na to si odpovíme v dnešní technické analýze bitcoinu.

Technická analýza: BTC/USD

Věřte tomu nebo ne, na konci prosince 2018 a začátkem ledna 2019 ukázal BTC přesně stejný vzorec jako nyní.

Při posledním medvědím cyklu a po počátečním odrazu Bitcoin vytvořil Channel Down na 3 200 USD. To se prodloužilo až po vzniku silné pumpy na 4 700 USD a akumulační proces se zrychlil a postupně BTC rostl na 5 000 USD. Následně NA 6 000 USD a tak dál až k 10 000 USD, kde Bitcoin vidíme nyní.

To bylo až donedávna považováno za bull market na BTC. Proč teď stejní lidé čekají propad na 5 000 USD?

Trend is your friend, přesně tohoto přísloví bychom se měli nyní držet. Podobnosti mezi těmito dvěma vzory jsou úžasné. Aktuální Channel Down právě testuje druhé supportní minimum, zatímco se vytořil Death Cross.

Znamená to, že BTC má ještě jednu poslední nízkou support bottom hodnotu před opětovným návratem bull trendu, aby atakoval nové ATH již v tomto roce?

Co je pro mě jako obchodníka opravdu zajímavé, je skutečnost, že na začátku roku 2019 při Channel Down byli obchodníci stále zmateni, zda medvědí trh již skončil, nebo ne. Přičemž řada z nich stále věří, že dno nebylo na 3 200 USD dostatečně testováno.

Podobně i současná cena kolem 9 600 USD obchodníky mate. Jedná se jen o korekci před příchozím bull runem?!

Většina traderů však očekává mnohem hlubší dno, dokonce i obrat na nový medvědí trh!

Který scénář podle vás zvítězí? Můj názor je ten, že tento pokles BTC je jen okurkovou sezónou. Jako každé léto se díky nízké volatilitě na trhu vzpamatovávají různí manipulátoři trhů a na ještě nezralém trhu realizují masivní zisky díky neustálým cenovým pohybům. Nepochybně bude tahat BTC nahoru také halving, který přijde v květnu 2020.

Hodně štěstí při obchodování přeje Ján Kopil.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik.

Co číst dále?

Bitpanda překonala milník 1 milion uživatelů

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

5 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
5 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře