Technická analýza 03.03.20 [BTC/USD] – Humbuk kolem halvingu díky koronaviru zcela utichl

0
(0)

Zprávy a souhrny

Dnes se podíváme na světové trhy, a jak situace na nich ovlivňuje Bitcoin. Humbuk kolem halvingu díky koronaviru zcela utichl.

Vítejte tradeři a traderky u naší další aktualizace analýzy na BTC/USD. Včera jsme pro vás analyzovali BCH/USD a nenechte si ujít tuto analýzu.

Nepromeškejte ani náš pravidelný přehled trhu: [Přehled trhu] 03.03.20 [BTC] +3,92% [BCH] +9,18% [ADA] +7,76% Konečně! Je to začátek návratu Bitcoinu na 10 000 USD?

Zhodnocení situace na světovém trhu a dopad na kryptosvět

Světové akciové trhy pokračují v pádu. Důvodem jsou obavy z pandemie koronaviru. Trhy aktuálně počítají s tím, že centrální banky se budou snažit zmírnit ekonomické důsledky epidemie uvolněním měnové politiky.
Čína se snaží zabránit šíření nákazy omezením ekonomické aktivity a trhy se bojí, že podobně to bude i v dalších zemích.
Tyto obavy z rozsáhlých ekonomických škod stáhly dolů i globální akciové indexy. Dopad světového trhu má vliv i na kryptoměny. Na Bitcoinu jsme zaznamenali 20% ztrátu od high a altcoiny dopadly ještě hůř.

[BTC/USD] V roce 2020 k současné hodnotě: +23,11%

Aktuální cena: 8 788 USD

Jak všichni víme, minulý týden byl v důsledku rozšíření koronaviru a nástupu paniky velmi dramatický. V klasických obchodech s potravinami lidé dělali velké nákupy a skupovali zásoby, na druhé straně ale došlo k hlubokému poklesu obchodních trhů, jako jsou trhy s akciemi / kryptoměnami.

Pokud se panika kolem koronaviru nestabilizuje a nezklidní, neočekáváme vysoký příliv financí na obchodní trhy. Pojďme se ale společně podívat na technickou analýzu. Na 4H vidíme pravděpodobné obrácení trendu. RSI se přesunula z přeprodané zóny a MACD linky podporují další pohyb nahoru. Ceny RSI a MACD vytvářejí býčí divergenci. Konsolidace trvala 4 dny, což je dostatečně dlouhá doba, aby býčí impuls přišel.


Bitcoin by mohl růst k nejbližšímu odporu na 9 100 USD, ale jak vidíme, dnes bulls znovu oslabili a mírně klesáme, což potvrzuje negativní down trend. Nejbližší podporu máme na 8 500 USD, kam se budou chtít bears dostat, ale zároveň se s tím asi nespokojí a jejich cílem bude podpora až na 8 000 USD. Negativum je i to, že vždy vytvoříme low hight. Týká se to jen grafů od propadu z 10 500 USD. Halving  byl odsunul na vedlejší kolej a humbuk kolem něj díky koronaviru zcela utichl. Strach z něj momentálně tlačí trh dolů, přísun kapitálu do kryptoměn se výrazně zpomalil, ba přímo zastavil a to využívají bears. Následující týdny by měly být o pohybech Bitcoinu k maximům 9 100 USD,  minima vidíme na 8 000 USD. Tato situace znovu nahrává bears k útoku na Bitcoin a ten jen těžko bude odolávat. V Číně jsou mnohé fabriky odstaveny a už to má dopad na světový trh. Trhy kryptoměnové budou reagovat podobně – čili propadem.

Děkujeme, že jste si i dnes našli čas na přehled trhu. Těšíme se na vaši přízeň během celého roku.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

5 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
5 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: