Technická analýza 03.03.20 [BTC/USD] – Humbuk kolem halvingu díky koronaviru zcela utichl

0
(0)

Zprávy a souhrny

Jan Kopil
Jan Kopil
"Price is what you pay. Value is what you get," Warren Buffett

Dnes se podíváme na světové trhy, a jak situace na nich ovlivňuje Bitcoin. Humbuk kolem halvingu díky koronaviru zcela utichl.

Vítejte tradeři a traderky u naší další aktualizace analýzy na BTC/USD. Včera jsme pro vás analyzovali BCH/USD a nenechte si ujít tuto analýzu.

Nepromeškejte ani náš pravidelný přehled trhu: [Přehled trhu] 03.03.20 [BTC] +3,92% [BCH] +9,18% [ADA] +7,76% Konečně! Je to začátek návratu Bitcoinu na 10 000 USD?

Zhodnocení situace na světovém trhu a dopad na kryptosvět

Světové akciové trhy pokračují v pádu. Důvodem jsou obavy z pandemie koronaviru. Trhy aktuálně počítají s tím, že centrální banky se budou snažit zmírnit ekonomické důsledky epidemie uvolněním měnové politiky.
Čína se snaží zabránit šíření nákazy omezením ekonomické aktivity a trhy se bojí, že podobně to bude i v dalších zemích.
Tyto obavy z rozsáhlých ekonomických škod stáhly dolů i globální akciové indexy. Dopad světového trhu má vliv i na kryptoměny. Na Bitcoinu jsme zaznamenali 20% ztrátu od high a altcoiny dopadly ještě hůř.

[BTC/USD] V roce 2020 k současné hodnotě: +23,11%

Aktuální cena: 8 788 USD

Jak všichni víme, minulý týden byl v důsledku rozšíření koronaviru a nástupu paniky velmi dramatický. V klasických obchodech s potravinami lidé dělali velké nákupy a skupovali zásoby, na druhé straně ale došlo k hlubokému poklesu obchodních trhů, jako jsou trhy s akciemi / kryptoměnami.

Pokud se panika kolem koronaviru nestabilizuje a nezklidní, neočekáváme vysoký příliv financí na obchodní trhy. Pojďme se ale společně podívat na technickou analýzu. Na 4H vidíme pravděpodobné obrácení trendu. RSI se přesunula z přeprodané zóny a MACD linky podporují další pohyb nahoru. Ceny RSI a MACD vytvářejí býčí divergenci. Konsolidace trvala 4 dny, což je dostatečně dlouhá doba, aby býčí impuls přišel.


Bitcoin by mohl růst k nejbližšímu odporu na 9 100 USD, ale jak vidíme, dnes bulls znovu oslabili a mírně klesáme, což potvrzuje negativní down trend. Nejbližší podporu máme na 8 500 USD, kam se budou chtít bears dostat, ale zároveň se s tím asi nespokojí a jejich cílem bude podpora až na 8 000 USD. Negativum je i to, že vždy vytvoříme low hight. Týká se to jen grafů od propadu z 10 500 USD. Halving  byl odsunul na vedlejší kolej a humbuk kolem něj díky koronaviru zcela utichl. Strach z něj momentálně tlačí trh dolů, přísun kapitálu do kryptoměn se výrazně zpomalil, ba přímo zastavil a to využívají bears. Následující týdny by měly být o pohybech Bitcoinu k maximům 9 100 USD,  minima vidíme na 8 000 USD. Tato situace znovu nahrává bears k útoku na Bitcoin a ten jen těžko bude odolávat. V Číně jsou mnohé fabriky odstaveny a už to má dopad na světový trh. Trhy kryptoměnové budou reagovat podobně – čili propadem.

Děkujeme, že jste si i dnes našli čas na přehled trhu. Těšíme se na vaši přízeň během celého roku.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
5 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Mirek

Honzo, ty tvoje analýzy to je fakt hruza

Rob

Já se vás musím zastat. Vaše analýzy jsou podle mě kvalitní, ikdyž si je čtu jen pro zajímavost. 😉

pietro

proč je čteš???

Rob

Pro BTC je dobře, že není humbuk, aniž bych tím chtěl zpochybnit závažnost nějaké z mnoha variant koronaviru. Aspoň lidé tolik neblázní. Po halvingu se prostě změní hodnoty na burzách a bude to jasný. Mezitím se třeba trh tolik nepřehodnotí, aby hodnoty vyjádření ve fiatu při následné korekci zase nemuseli padat až někam k nulovým hodnotám. Ne, že by to nebylo z dnešního pohledu skoro jedno, ale je to nepříjemnost, která některé samozřejmě znervózní a mohou se pak chovat na trhu iracionálně i sami k sobě. Vzniká situace nakonec působí dojmem, že dané aktivum je méně hodnotné, než ve skutečnosti, což podporuje další paniku a lavinu jednosměrných pohybů kurzu při korekci směrem dolů. Býci sice můžou zůstávat v klidu, ale jsou to prostě tlaky. Tak aby to nedopadlo jako výbuch parní lokomotivy, klid je lepší variantou.

[ue_partner_posts title="Články našich partnerů" count=2 layout=strip-post-list]

Reklama: