SWIFT umožní GPI platby na blockchainových platformách

0
(0)

Podle nedávné zprávy Společnost pro celosvětové mezibankovní finanční telekomunikace (SWIFT) umožní firmám s technologií distribuované účetní knihy (DLT – Distributed ledger technology) využívat platformu globálních platebních inovací (GPI).

SWIFT ve zprávě odhalila, že na platformách založených na DLT umožní provádění GPI plateb. To by mělo do budoucna zvýšit úsporu systému.

Toto oznámení navazuje na novou proof-of-concept (PoC) bránu sloužící k propojení obchodních platforem se společnostmi zabývajícími se elektronickými reklamami. Propojení by bylo uskutečňováno pomocí GPI. Organizace SWIFT tak v lednu zahájila spolupráci s blockchainovou platformou R3. Produkt je navržen tak, aby propojil různé obchodní platformy s uživateli GPI. To by pak kompletně umožňovalo sledovat průběh platby, ověření platby i potvrzení kreditu.

Generální ředitel Gottfried Leibbrandt se tehdy vyjádřil takto:

„Naše nová platforma GPI je velmi otevřená a odjakživa spolupracujeme s jinými sítěmi […] dnes oznamujeme zahájení proof-of-concept projektu se společností R3. Do budoucna poputují platby z platformy přímo do GPI.“

Již dříve společnost SWIFT realizovala jeden PoC projekt s velkými finančními institucemi, včetně Deutsche Bank, poskytovatelem softwaru pro cenné papíry – SLI nebo singapurské burzy. Cílem testu bylo zjistit, zda DLT může zjednodušit řízení schůzek akcionářů.

Stávající síť a infrastruktura SWIFTu byla navíc použita pro přístup, testování a potvrzení použitelnosti této technologie.

Co číst dál?

21 největších úniků dat za poslední léta – týká se to miliard lidí, možná i vás!

Zdroj:
cointelegraph.com

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img