Švýcarsko udělilo licenci dvěma kryptobankám

0
(0)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Švýcarsko, které je odvětví kryptoměn velmi nakloněno, potvrdilo svoji roli lídra na poli blockchain technologií, když udělilo licenci dvěma společnostem zaměřeným na kryptoměny.

Švýcarsko – průkopník v kryptoměnách

Švýcarský bankovní regulační orgán udělil bankovní licence dvěma bankám zaměřeným na kryptoměny. Tyto bankovní společnosti budou prvními, které svým zaměřením na kryptoměny budou podporovány vysoce postavenými bankéři.

Banky, kterým byla udělena licence, se nazývají SEBA a Sygnum. Za cíl mají nabídnout svým zákazníkům klasické bankovní a investiční služby s kryptoměnami, a to již tento rok.

„Získání licence pro bankovnictví a obchodníky s cennými papíry od FINMA je významným milníkem a důležitým krokem k institucionalizaci ekonomiky digitálních aktiv,“ uvedl Manuel Krieger, spoluzakladatel a generální ředitel bankovní společnosti Sygnum.

Souběžné schválení těchto dvou bank má předejít tomu, aby jedna společnost neúmyslně udělala náskok před druhou.

Implementace kryptoměn v bankovnictví

Ve Švýcarsku nyní existují dvě banky zaměřené na kryptoměny a jejich technologii, což znamená, že přijetí krypta je na dobré cestě ke změně tradičního obchodu a bankovnictví. Již příští rok by se mohly otevřít nové banky po celém světě se zaměřením na kryptoměny. (Pozn. red.: být svou vlastní bankou je však jedním z nejdůležitějších principů kryptoměn.)

Závěr

Zprávy, které slýcháme v poslední době, přinášejí velmi pozitivní důkazy o vývoji a přijetí kryptoměn po celém světě. S tímto trendem se za pár let můžeme připravit na globální masovou “adopci” digitálních aktiv.

Co číst dále

Jak se žije s výplatou 100% v Bitcoinech?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img