Švýcarská burza akcií svým klientům zprostředkuje obchodování XRP!

0

Kryptoměny krok za krokem pronikají i do světa regulovaných aktiv. Po Bitcoinu a Ethereu největší švýcarská burza akcií Swiss SIX Group na svou platformu zalistovala ETP derivát tokenu XRP!

SIX v blízké budoucnosti plánuje vytvoření ETP derivátů i pro kryptoměny Bitcoin Cash (BCH), Litecoin (LTC), Stellar (XLM) a EOS (EOS).

Jak jsme psali v listopadu 2018, burza SIX na svou platformu zalistovala první regulované ETP založené na kryptoměnách, známé jako Amun Crypto Basket ETP. Najdete ho pod zkratkou HODL. Tento mini kryptoindex sleduje hodnoty kryptoměn Bitcoin, Ethereum, XRP, Bitcoin Cash a Litecoin. Na burze SIX také najdete Bitcoin a Ethereum ETP se zkratkami ABTC a AETH.

Podle dat burzy SIX je Amun Crypto Basket ETP nejobchodovanější ETP na této platformě. Bohužel jeho hodnota od listopadového spuštění kvůli propadům na kryptotrhu klesla z 15 $ na 13 $.

Co je ETP? (Exchange traded products)

Jde o druh cenného papíru. ETP kontrakty si drží cenu svého podkladového aktiva (komodita, měna, akce nebo úroková sazba). V tomto případě jde o cenu tokenu XRP.

Co číst dál?

Tone Vays: Až Bitcoin zase začne růst, altcoiny zkrachují!

Přeloženo ze slovenského originálu, který pro vás připravil Samuel.

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na