Studie: 91 % kryptoměn z roku 2014 je mrtvých

4.5
(2)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Podle nedávné studie vytvořené společností CoinKickoff je 91 % kryptoměn, které byly spuštěny v roce 2014, již nefunkčních. Co dalšího se uvádí ve studii?

Mrtvé kryptoměny

Nedávná studie společnosti CoinKickoff uvádí, že 91 % všech kryptoměn spuštěných v roce 2014 jsou v současné době již mrtvé. Největší zásluhu na vymírání kryptoměn měl rok 2018, který způsobil zánik více než 750 projektů. CoinKickoff uvádí:

Zkontrolovali jsme údaje o více než 2 400 mrtvých mincích z Coinopsy a shromáždili jsme údaje o aktuálním stavu každé mince. Poté jsme analyzovali výkon každé mince za posledních 10 let a zaznamenali jsme, kdy byly mince vyřazeny a proč.

Ve studii se také dočteme, že kryptoměny nejčastěji zanikaly z důvodů podvodu, ICO s krátkou životností, nedostatku objemu či vznikly pouze jako vtip. CoinKickoff píše, že v roce 2013 nastal první velký boom, ve kterém vznikala řada nových kryptoprojektů. Prudký růst bitcoinu v té době vedl ke vzniku altcoinů.

Co se týká posledních let, od roku 2020 zaniklo pouze 16 kryptoměnových projektů. Rok 2017 se zase do historie zapsal jako rok, kde vzniklo nejvíce podvodných mincí, což bylo způsobeno nedostatečnou regulací a prudkým výstřelem BTC k 20 000 USD. Podvody jsou i nadále aktuálním tématem. CoinKickoff ve své studii uvádí:

Federální obchodní komise uvádí, že od začátku roku 2021 se více než 46 000 lidí stalo oběťmi kryptoměnového podvodu a celkově přišli o více než 1 miliardu dolarů. Obnovený zájem o trh po posledním nárůstu cen v roce 2021 vedl k vlně krypto zločinu…

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 20 868 USD dle KMC.

Závěr

Co si o tom myslíte vy? Kdy jste na kryptoměnový trh vstoupili vy? Podělte se s námi do komentářů nebo na sociální sítě. Celou studii “A Visual Analysis Of 10 Years Of Dead Crypto Coins” si můžete přečíst pod přiloženým odkazem ZDE. [1]

Jsme nově také na sociální síti LinkedIn. Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde naleznete další zajímavý obsah. Máme také Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream. Podporu nám můžete vyjádřit skrze Patreon ZDE.

Zdroje:

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
bkf1
Hodnocení článku :
     

Přesně k tomu mají být plánované regulace > minimalizování podvodů > dodání větší serióznosti celému kryptosvětu.

Poslední editace 1 rok před přes bkf1
Jari

“Taprootu může nyní síť seskupit několik digitálních podpisů a ověřit je všechny najednou. V důsledku toho je na každém bloku potřeba méně místa, ”
Zdar. Zaznamená to náhodou take snížení poplatku pri výběru z burz? Totiž při výběru z burzy jsem koukal že se posílá z jedné adresy na desítky jiných. Při dotazu na burzu (tehdá po odsouhlasení taprootu) mi bylo řečeno, že to takhle nefunguje… No furt mi to vrtá hlavou. Co Myslíte.

spot_img