Studie: 45 % držitelů kryptoměn by si koupilo krypto na základě celebrit

5
(2)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Podle nedávné studie analytické společnosti Morning Consult téměř polovina majitelů kryptoměn tvrdí, že byli ovlivněni vstupem celebrit do kryptoměnového průmyslu. Co dalšího studie Morning Consult uvádí?

Studie a dopady celebrit na kryptoinvestory

Začátkem září letošního roku oslovila analytická společnost Morning Consult 2 200 obyvatel Spojených států amerických, aby více prozkoumala dopad celebrit na rozhodnutí kryptoměnových investorů.

Studie uvádí, že 45 % zúčastněných uvedlo, že by se řídili radami celebrit nebo influencerů ohledně nákupu kryptoměn. Téměř 81 % by se přesto rozhodlo investovat na základě tipů od svého finančního poradce.

76 % dotázaných uvádí, že by investovali do kryptoměn, pokud by to schválila rodina či partner. 53 % uvedlo, že by si s nákupem kryptoměn nechalo poradit od odborníka obchodních aplikací. Vliv celebrit a influencerů na kryptoměnový průmysl není zanedbatelný.

Výsledek studie přichází několik dní poté, co hvězda Kim Kardashian na svém instagramovém účtu propagovala kryptoměnu EthereumMax. 3 z 10 respondentů uvádí, že jsou si vědomi příspěvku Kim Kardashian.

Finanční analytička Morning Consult, Charlotte Principato, říká:

„Z těch, kteří viděli příspěvek Kardashian na Instagramu, 19 % investovalo do EthereumMax. To neznamená, že doporučení celebrit pro kryptoměny jsou obecně dobrá. Poté, co hvězda reality show chválila EthereumMax, důvěra v kryptoměny obecně klesla zhruba o pět bodů.“

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 41 798 USD dle KMC. Cena meme kryptoměny DOGE se pohybuje okolo 0.2 USD.

Závěr

Celebrity v posledních několika měsících rády podporují své kryptoměnové favority. Začátkem letošního roku jsme byli svědky boomu meme kryptoměny Dogecoin, kterou podporovala řada významných celebrit. Tento nezdravý hype se však velmi rychle vymstil. Nechali jste se ve svém investičním rozhodnutí také někdy zlákat celebritami? Celá studie analytické společnosti Morning Consult můžete přečíst pod přiloženým odkazem ZDE. [1]

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Přidejte se také na náš oficiální discord server ZDE.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
4 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Josef

To ukazuje jak se lidstvo postupně mění v bezmozky.

Jirka

V tomto ohledu je to již poměrně dlouhodobý medvědí sentiment 🙂

Magister peditum

Vidím velký špatný! 😳

E15

Ale pro ty celebrity je to velký dobrý. Kdo bude příštím králem shitcoinů? :-)))

spot_img