[Zprávy] Venezuela může zaměňovat Petro za kryptoměny • Denně na světě přibude téměř sedm kryptobankomatů…

0
maduro bitcoin venezuela bolivar

Obyvatelé Venezuely mohou zaměňovat Petro za jakoukoliv kryptoměnu • Tokenům obchodovaným na DEX Tronu se daří • Hackeři zaútočili na americký maloobchodní řetězec Target • Denně na světě přibude téměř sedm kryptobankomatů • SEC žaluje kryptoburzu EtherDelta 

Obyvatelé Venezuely mohou zaměňovat Petro za jakoukoliv kryptoměnu

Venezuelský prezident Nicolas Maduro navštívil centrálu Superintendency of Cryptoassets and Related Activities (Sunacrip), aby podepsal plán týkající se národní kryptoměny Petro. V rámci návštěvy úřadu, který odpovídá za regulaci všech činností týkajících se kryptoměn, představil obyvatelům tohoto státu nový stimul, který je má motivovat ke koupi Petra. Kdokoliv, kdo si koupí do 31. prosince tohoto roku Petro, ho může zaměnit za jakoukoliv digitální měnu nebo jinou, mezinárodně konvertibilní měnu.

První Petro coiny již byly přitom prodány 29. října. Zájemci se museli v rámci KYC standardů identifikovat mimo jiné i otiskem svého prstu. Po splnění požadavků jim byl vystaven certifikát o koupi. Oficiální peněženka, kam by si Petro převedli, totiž stále není k dispozici. Znepokojující je také fakt, že zatím neexistují žádné informace o aktivitě sítě, časech potvrzování transakcí ani kapacitě sítě.

Více se dočtete zde: news.bitcoin.com (v angličtině).

Tokenům obchodovaným na DEX TRON se daří

Tokeny, které mají vytvořený obchodní pár vůči TRX, zažívají na decentralizované burze Tronu příjemný růst. Dva z nich zaznamenaly nárůst 89 %, respektive až 146 %. Konkrétně jde o WIN/TRX a Dice/TRX. Kromě nich je na této DEX možné zaměňovat i tokeny TronWatchMarket, CryptoChain, SEED, CryptoGuyInZA, IGG a TWX.

Úspěch v podobě aktivního obchodování nezůstal bez odezvy tvůrce TRX, Justina Suna, který motivován dosavadními výsledky vyzývá k vytvoření dalších tokenů. Výběru Tronu jako platformy pro své projekty nahrává kromě rychlých transakcí i kompatibilita Tron Virtual Machine s Ethereum Virtual Machine.

Více se dočtete zde: ethereumworldnews.com (v angličtině).

Hackeři zaútočili na americký maloobchodní řetězec Target

Hackeři, kteří se snaží vylákat od lidí kryptoměny, zaútočili na Twitter účet známého amerického maloobchodního řetězce – Target. V oznámení, které se na zmíněném účtu objevilo, nabízeli možnost zúčastnit se tzv. „Giveaway“ akce, kdy po poslání malé částky v BTC máte možnost získat nepoměrně vyšší částku BTC. Celkově lákaly až na 5000 BTC.

I přesto, že oznámení z Twitter účtu Targetu, který má přes 2 miliony odběratelů, byl poměrně rychle vymazán, je možné, že některé oběti jim své finanční prostředky už poslaly. Za naivitu se bohužel platí a jediný výsledek takových rozdávání BTC/ETH zdarma je fakt, že nakonec vám zůstanou prázdné kapsy, respektive peněženky.

Více se dočtete zde: thenextweb.com (v angličtině).

Denně přibude na světě téměř sedm kryptobankomatů

Podle statistiky, kterou monitoruje společnost Coinatmradar.com, je celosvětově v provozu už téměř 4000 kryptobankomatů. Analytická stránka také přišla se zajímavou statistikou, podle které se denně nainstaluje v průměru téměř sedm nových zařízení na nákup nebo prodej kryptoměn.

Aktuálně je nejvíce kryptobankomatů umístěných v Severní Americe (71 %). Na opačném konci žebříčku je Afrika (0,20 %) s pouze devíti zařízeními tohoto typu. Co se výrobců týče, největší podíl na trhu, přes 30 %, má Genesis Coin, za kterým následuje v těsném závěsu General Bytes (29,2 %).

Více se dočtete zde: news.bitcoin.com (v angličtině).

SEC žaluje kryptoburzu EtherDelta

Americká komise pro cenné papíry (SEC) podala žalobu proti Zacharymu Coburnovi, zakladateli kryptoburzy EtherDelta. V ní ho obviňuje z neoprávněného vedení a provozování neregistrované burzy. Přestože vyšetřování celé kauzy stále probíhá, burza funguje ve standardním režimu.

Podle tiskové zprávy Coburn spolupracuje se SEC a je ochoten zaplatit 300 000 dolarů jako neoprávněný zisk, 13 000 dolarů jako úrok vyplývající z výšky právního odškodnění a 75 000 dolarů jako pokutu.

Více se dočtete zde: ethnews.com (v angličtině).

Přeloženo ze slovenského originálu, který pro Kryptomagazín připravil Dalibor.

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na