[ZPRÁVY] VanEck BTC ETF může být schváleno! • Trump chce $ 5,6 mld na budování zdi

0
trump trading11

Vyhlásí Donald Trump národní pohotovost? • VanEck věří schválení BTC aplikace ETF • Je Elon Musk ve ztrátě? Propuštění zaměstnanců a dluh společnosti Tesla ve výši 1 miliardy dolarů! • Brexit stále není jistý, Nigel Farage mluví o druhém referendu

Vyhlásí Donald Trump národní pohotovost?

Donald Trump má dnes živě z Bílého domu učinit prohlášení týkající se humanitární krize na jižních hranicích USA. Oznámil tak 18. ledna na svém Twitteru. Po oznámení se rozběhly spekulace, že by mohlo jít o vyhlášení mimořádné situace, která by umožnila přerozdělit prostředky přidělené ministerstvu obrany na budování zdi na jihu země. Peníze na budování zdi totiž chybí.

Prezident Donald Trump dokonce navrhl ochranu některých nelegálních přistěhovalců v USA výměnou za financování stavby zdi podél mexických hranic, a dokonce prohlásil, že pokud kongres odmítne uzavřít dohodu, využije všechny své výkonné pravomoci. Aktuální situace vlády v USA není bůhvíjak růžová. Výkonný ředitel společnosti JPMorgan, Jamie Dimon, už předpověděl, že hospodářský růst USA by mohl klesnout na nulu, pokud se vláda nepozdvihne.

Více informací naleznete v tomto článku na Kryptomagazínu:

(text pokračuje pod odkazem)

[KRÁTKÁ ZPRÁVA] Bude VanEck BTC ETF díky Donaldu Trumpovi schváleno?

VanEck věří schválení BTC aplikace ETF

Investiční manažer VanEck zůstává přesvědčen o schválení své BTC aplikace ETF. Pro CCN uvedl:

„Udělal jsem vše pro to, abych vytvořil správnou strukturu trhu pro Bitcoin a pro digitální aktiva.“

Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) totiž zastavila všechny administrativní funkce. Může za to pozastavení americké vlády. SEC má aplikaci ETF pro BTC schválit nebo odmítnout do 27. února. Rozhodnutí komise již několikrát v roce 2018 odložila.

Více se dočtete tady (v angličtině).

Je Elon Musk ve ztrátě? Propuštění zaměstnanců a dluh společnosti Tesla ve výši 1 miliardy dolarů!

Najít hlavu nebo ocas finanční základny Tesly je stále nemožné. Elona Muska, zakladatele a CEO společnosti Tesla, tentokrát čekají sice znepokojující, ale ne úplně špatné zprávy. Společnost Tesla nestíhá dodávat svá auta, a navíc musela propustit své pracovníky. A to se firma teprve nedávno chlubila tím, že staví svou první gigatovárnu mimo USA, v Šanghaji, v hodnotě přibližně 2 miliard dolarů. Navíc společnost čelí dluhu ve výši téměř 1 miliardy dolarů, jehož splatnost připadá na 1. březen.

Více se dočtete tady (v angličtině).

Brexit stále není jistý, Nigel Farage mluví o druhém referendu

Bývalý vedoucí představitel UKIP, Nigel Farage, se koncem minulého týdne v Londýně vyjádřil k otázce druhého referenda:

„Nechci ho víc než vy, ale musíme čelit realitě.“

Druhé referendum by podle něj bylo hodné pobouření. Brexit čelil mnohým překážkám, momentálně si pohrává s článkem 50. Jde o bod ve smlouvě, který hovoří o možnosti Británie kdykoliv během dvou let jednací lhůty stáhnout žádost o odstoupení z Evropské unie bez souhlasu ostatních zemí.

Více se dočtete tady (v angličtině).

Co číst dále?

Nová hvězda na poli kryptoměn – Podívali jsme se na zoubek projektu GRIN

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na