[Zprávy] SEC navrhla změny v Bitcoin ETF • Fundstrat: Většina institucí věří, že se Bitcoin odrazil ode dna…

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Odpolední zprávy] • Bitcoin zpátky nad 50 000 USD • Ethereum nyní k dispozici i na Amazonu • a další články

Podívejte se na stručný přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého dne v kryptosvětě. TRHY Celková kapitalizace kryptotrhu zůstala nad...

[Večerní souhrn článků] • Cardano odhaluje, kdy se se stane plně decentralizovaným • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

SEC navrhla změny v Bitcoin ETF • Fundstrat: Většina institucí věří, že se Bitcoin odrazil ode dna • Alibaba podala patent pro blockchain smart kontrakty • Petro bude zalistované na 6 globálních kryptoburzách • Univerzita Yale investovala do dvou kryptofondů

SEC navrhla změny v Bitcoin ETF

Komise pro cenné papíry a burzu (SEC) USA předložila změny navrhovaných pravidel týkajících se návrhů ETF. Pozměňovací návrhy byly předloženy ve čtvrtek odpoledne a mají vliv na devět OTC ETF navržených třemi různými skupinami.

Nejspíše již 26. října 2018 budeme vědět víc. To je nové datum, které si mohou pozorovatelé ETF označit ve svých kalendářích. Tehdy bude muset SEC rozhodnout o Bitcoin ETF, navržených společnostmi GraniteShares, ProShares a Direxion. Více se dočtete zde: https://bitcoinexchangeguide.com/ (v EN)

Fundstrat: Většina institucí věří, že se Bitcoin odrazil ode dna

Zdá se, že institucionální stanovisko vůči Bitcoinu je měřítkem jeho cenové projekce. Průzkum na Wall Street zjistil, zda potenciální tvůrci trhu budou “většími býky”, než jejich maloobchodní kolegové. Zpráva je založena na průzkumu společnosti Fundstrat z 30. září. Průzkum byl proveden mezi 25 nespecifikovanými institucemi a 9 500 uživateli služby Twitter.

Z výsledků tohoto průzkumu ještě dodáváme, že 54 procent institucí věří, že Bitcoin již dosáhl na svou nejnižší úroveň. U uživatelů služby Twitter se jedná pouze o 44 procent z celkového počtu. Přestože názor těchto 25 utajených institucí přidává Bitcoinu na váze, ti, kteří počítají s raketovou jízdu nahoru až za hranice býčího trhu z roku 2017, si na to mohou ještě nějaký čas počkat. Více se dočtete zde: https://cryptoslate.com/ (v EN)

Alibaba podala patent pro blockchain smart kontrakty

Elektronický obchodní gigant Alibaba podal patentovou přihlášku k Úřadu pro patenty a ochranné známky Spojených států. Patent je určen pro systém založený na blockchainu, který může umožnit správci třetí strany, aby v případě nezákonných činností zasahoval do procesu smart kontraktu.

Patentová přihláška společnosti Alibaba popisuje blockchainovou transakční metodu umožňující oprávněným stranám pozastavit uživatelské účty spojené s nezákonnými činnostmi a zasáhnout do sítě. Patentová přihláška klade důraz na skutečnost, že existují výhody blockchain technologie, jako je otevřenost, neměnnost a decentralizace. Více se dočtete zde: https://bitcoinexchangeguide.com/ (v EN)

Mohlo by vás zajímat: [Osobnost] Jack Ma – Zakladatel Alibaby, čínský „Bill Gates“ a jeho příběh plný neúspěchů

Petro bude bude zalistované na 6 globálních kryptoburzách, tvrdí prezident Maduro

Ve snaze o zotavení se z hospodářské krize, v níž se v současnosti Venezuela nachází, prezident Nicolas Maduro oznámil spuštění Petra na světových trzích. Petro je kryptoměna, která je podle nejnovější zprávy podporována ropnými, zlatými, železnými a diamantovými aktivy. Podle společnosti Venezuelanalysis.com Maduro také uvedl, že Petro bude k dispozici již od pondělí 8. října. Nezmínil se však o názvech společností, na kterých bude uvedeno. Navzdory pokusu venezuelské vlády vytvořit kolem Petra humbuk, existuje více pochybností než vzrušení kolem startu. Více se dočtete zde: https://www.livebitcoinnews.com/ (v EN)

Univerzita Yale investovala do dvou kryptofondů

Začátkem tohoto roku John Lore, zakladatel společnosti Capital Fund Law Group, navrhl, aby akademické instituce začaly investovat do světa kryptoměn na “omezené bázi ze strategických důvodů”. K této výzvě se připojila významná univerzita. Bloomberg uvádí, že Yale University investovala do fondu Paradigm. Současně informuje společnost CNBC, že David Swenson, “Warren Buffet” z Yale, investoval univerzitní peníze do kryptofondu společnosti Andreessena Horowitze (a16z). Více se dočtete zde: https://www.ccn.com/ (v EN)

NAŠE NEJNOVĚJŠÍ VIDEO:

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře