[Zprávy] Z Malty fouká čerstvý vítr do plachet kryptoměn

0
(0)
Denisa Ogurcakova
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Z Malty fouká čerstvý vítr do plachet kryptoměn – Zcash aktivoval hard fork s názvem Overwinter – Brian Kelly uvádí 4 důvody, proč Bitcoin nachází své dno – Facebook opět povolí reklamy na kryptoměny – Nasdaq – pouze pět procent poskytovatelů IT využilo blockchain – Kryptoburza Belfrics obnovuje obchodování v Indii – Reverzní ICO jako lepší alternativa – Pornhub bude akceptovat Tron a ZenCash

Získejte exkluzivní členství na Trading11 jen za 250,- Kč měsíčně

Zpráva dne

Maltský parlament včera jednomyslně schválil tři návrhy zákonů, které se týkají kryptoměn a blockchainu. Tyto zákony jsou navrženy tak, aby se Malta stala důležitým místem v této sféře. Jsou to tyto zákony:

  • Malta Digital Innovation Authority Bill – Je první návrh zákona, který poskytne širokou škálu doporučení a regulací ke kryptoměnám a blockchainu.
  • Technology Arrangements and Services Bill – Tento návrh zákona se týká zejména zřizování burz a jiných společností, které působí na trhu s měnami.
  • Virtual Financial Assets Bill – Zaměřuje na regulační režim pro ICO a poskytovatele služeb, kteří se budou podílet na činnostech souvisejících s ICO.

Více se dočtete ZDE: https://www.ccn.com/ (v EN)

Zcash aktivoval Overwinter

Aktualizace sítě proběhla živě v bloku 347,500, který byl vytěžen v úterý 26. června kolem 1:37 UTC. Overwinter zavádí několik vylepšení protokolu Zcash. Jedním z nich je “vypršení platnosti transakce”, což umožňuje mempoolu automaticky zrušit transakce ZEC, které nebyly přidány do bloku v rámci předem určené doby. Pravděpodobně nejpozoruhodnější však budou funkce, které připraví síť pro budoucí hard fork. Více se dočtete ZDE: https://www.ccn.com/ (v EN)

Bitcoin nachází své dno

Brian Kelly pro CNBC vysvětluje, že existují dobré důvody se domnívat, že Bitcoin v blízké budoucnosti najde své dno. Uvedl tyto 4 důvody:

  • Během víkendu Bitcoin dosáhl nového minima a pak jsme zde měli velkou pumpu. To je obvyklá akce, kdy Bitcoin ukazuje své dno.
  • Náklady na těžbu se snížily asi na 5 900 USD. Pro minery je to motivace k udržení této ceny.
  • Na asijských trzích se zvýšila poptávka po Tetheru (USDT), což naznačuje nárůst poptávky po kryptoměnách.
  • Jako nejdůležitější důvod Kelly uvádí, že geopolitická situace nahrává Bitcoinu. Konkrétně jde o problémy s měnami v Íránu a Argentině, jakož i současná obchodní válka mezi Čínou a USA.

Více se dočtete ZDE: http://bitcoinist.com/ (v EN)

Facebook aktualizuje své zákazy

Společnost Facebook aktualizovala svou politiku, aby umožnila opětovné zpřístupnění kryptoměn, a zároveň ale potvrdila zákaz ICO (initial coin Offerings). Facebook uvedl:

“Od 26. června budeme […] povolovat reklamy od předběžně schválených inzerentů, které propagují kryptoměny a související obsah. Budeme však nadále zakazovat reklamy, jež propagují binární opce a ICO.”

Více se dočtete ZDE: https://cointelegraph.com/ (v EN)

Nasdaq – IT firmy se nehrnou do blockchainu

Podle studie zadané společností Nasdaq a realizované společností Celent je většina dodavatelů IT infrastruktury na celém světě stále ve velmi raných stádiích zkoumání výhod technologie distributed ledger (DLT). Ve zprávě se uvádí, že pouze 5 % procent dotazovaných firem zavedlo blockchain v nějaké formě. Pro srovnání 40 % společností využívá cloud computing, 70 % automatizaci robotických procesů a 35 % poskytování řešení umělou inteligencí (AI). Více se dočtete ZDE: https://www.ccn.com/ (v EN)

Indie: Belfrics obnovuje obchodování

Navzdory problémům s bankami a zákazem RBI (Reserve Bank of India) pokračuje kryptoburza Belfrics v obchodování v Indii. Burza v úterý oznámila, že obnovila obchodní operace. Uvedla také, že na své platformě přidala čtyři nové mince: Bitcoin cash (BCH), Ether (ETH), Ripple (XRP) a Litecoin (LTC). Doposud bylo k dispozici pouze obchodování s Bitcoinem (BTC). Společnost také představila svůj plán pro zalistování 20 nových kryptoměn v následujících 6 měsících. Více se dočtete ZDE: https://www.ccn.com/ (v EN)

Reverzní ICO – lepší alternativa?

Standardní ICO jsou běžně spojovány se začínajícími společnostmi bez velké tržní historie. Jsou charakterizovány nedostatkem stávajících produktů a místo toho mají zdánlivě komplexní plán, který stanovuje cestu k potenciálnímu úspěchu. Jsou však i velmi rizikové. Reverzní ICO jsou ale organizovány stávajícími a úspěšnými společnostmi, které obvykle mají dlouhou historii. Využívají je k rozšíření svých služeb nebo produktů. Více se dočtete ZDE: http://bitcoinist.com/ (v EN)

Pornhub má rád krypto

Decentralizované platební systémy jsou stále populárnější a adopce kryptoměn exploduje v širokém ekonomickém spektru. Nevyhýbá se ani porno průmyslu. Nejnovější zpráva říká, že Pornhub plánuje přidat Tron a ZenCash na svou platformu. Více se dočtete ZDE: https://dailyhodl.com/ (v EN)

Viz naše nejnovější video. Budeme rádi, pokud se přihlásíte k odběru videí na našem YouTube kanálu.

Přeloženo ze slovenského originálu, jehož autorem je Marek H.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img