[Zprávy] Čínští Bitcoin těžaři jsou stále velmi ziskoví • 20 největších světových bank začlení v roce 2019 XRP do svých transakcí…

2
MIning BTC

Čínští Bitcoin těžaři jsou stále velmi ziskoví • 20 největších světových bank začlení v roce 2019 XRP do svých transakcí • Největší banka v Bělorusku zvažuje spuštění kryptosměnárny • Indická vláda finalizuje kryptoměnový regulační rámec

Čínští Bitcoin těžaři jsou stále velmi ziskoví

Analytici společnosti JPMorgan Chase & Co. tvrdí, že těžba Bitcoinu je ztrátová a jen čínští mineři jsou ve vítězné pozici. Analytici zjistili, že náklady na produkci, vázané na jeden Bitcoin, byly za 4. čtvrtletí 2018 v průměru těsně nad 4 000 USD. Bitcoin (BTC) se v současnosti obchoduje za přibližně 3 500 USD. Současná cena je tedy přibližně o 500 dolarů nižší, než jsou průměrné náklady na těžbu.

To znamená, že v současnosti se vítězi stávají jen ty nákladově nejefektivnější mining společnosti. Jak uvedla společnost Bloomberg, čínské důlní činnosti, které fungují s nízkými náklady, mají schopnost těžit Bitcoin za přibližně 2 400 dolarů. A to díky smlouvám s výrobci elektrické energie. Tito čínští těžaři nadále zůstávají v nejsilnějším a nejziskovějším místě pro těžbu Bitcoinu a marginální náklady na uvedené operace by mohly ve skutečnosti klesnout až na méně než 1 260 dolarů za jednu minci.

Více informací najdete zde: https://bitcoinist.com (v angličtině).

20 největších světových bank začlení v roce 2019 XRP do svých transakcí

Banky po celém světě začaly zkoumat a dělat plány na používání xRapid a integraci XRP pro mezinárodní peněžní transakce. Podle generálního ředitele SBI, Yoshitaka Kita, bude rok 2019 přelomový:

„Myslím, že rok 2019 je rokem, kdy přibližně 20 světových velkých bank začne začleňovat XRP do svých mezinárodních peněžních transakcí.“

Ale dříve, než se to stane, řekl, podniky jako SBI REMI, Moneygram a Western Union musí začít používat tento systém.

Více informací najdete zde: https://bitcoinexchangeguide.com/(v angličtině).

Tip redakce: DAX analýza

Největší banka v Bělorusku zvažuje spuštění kryptosměnárny

Belarusbank, největší banka v Bělorusku, v současnosti zvažuje myšlenku spuštění směnárny kryptoměnových prostředků. Informace přicházejí od předsedy banky, Viktora Ananicha, jehož tato myšlenka velmi zajímá. Klienti banky budou moci provádět krypto transakce na platformě a zakoupit si tradičnější aktiva, ale v tokenizované podobě.

Bělorusko přitom rozvíjí svou vlastní „Silicon Valley“, běloruský hi-tech park (HTP), který se zaměří na kryptoměny. Je to důležitý důkaz toho, jaký význam této nové technologii země přisuzuje.

Více informací najdete zde:: https://bitcoinexchangeguide.com/ (v angličtině).

Indická vláda finalizuje kryptoměnový regulační rámec

Indická vláda údajně potvrdila, že zpráva, která obsahuje regulační rámec pro kryptoměny, je ve fázi finalizace.

Ministerstvo financí Indie v prosinci minulého roku vysvětlilo dolní komoře parlamentu Lok Sabha, že úkolem výboru je prozkoumat všechny aspekty kryptoměn a kryptoaktiv včetně Bitcoinu a dodává, že výbor pracuje na vývoji rámce pro regulaci kryptoměn. Kromě toho ministerstvo vysvětlilo, že pokud neexistuje globální přijatelné řešení, je třeba navrhnout technicky proveditelné řešení.

Více informací najdete zde: https://news.bitcoin.com/ (v angličtině).

Co číst dál?

[HODL] Top 3 úrovně, kde má největší smysl dokupovat Bitcoin v roce 2019

Přeloženo ze slovenského originálu, který pro Kryptomagazín napsal Marek H.

2
Komentujte

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Václav Recent comment authors
  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Václav
Host
Václav

A zmínka o zahájení prodeje BTT naprosto chybí. Mimochodem první prodej mincí v určitém oběmu trval pouhopouhých 14:41 minut ale hlavně, že víme, že v Indii vzniká regulační rámec pro krypto.

https://bitcoinexchangeguide.com/current-crypto-exchanges-and-wallets-supporting-the-bittorrent-btt-airdrop-to-tron-trx-holders/

Václav
Host
Václav

Kriptopia opět včera znovu napadena. 2X stejný hecker!!! To je neuvěřitelný!! Ruce pryč od takových burz.

https://ambcrypto.com/cryptopia-compromised-in-another-attack-by-hackers-loses-180k-worth-of-ethereum-eth/