Spotřeba čisté energie bitcoinů údajně přesahuje 50 %. Začne Tesla přijímat platby BTC?

4
(4)
Denisa Ogurcakova
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Elon Musk v roce 2021 řekl, že Tesla bude přijímat platby v bitcoinech, jakmile budou těžaři využívat zhruba 50 % čistých zdrojů energie „s pozitivním budoucím trendem“. Jak to vypadá se splněním této podmínky?

Analytik Bloomberg uvedl, že procento energie použité pro těžbu bitcoinu pocházející z obnovitelných zdrojů přesáhlo 50 % částečně kvůli těžařům prchajícím před čínským zákazem.

Ve vláknu ze 14. září na X (dříve Twitter) analytik Bloombergu Jamie Coutts informoval o procentech bitcoinu, kdy těžba energie pocházející z obnovitelných zdrojů přesáhla 50 % s klesajícími emisemi a dramaticky rostoucím hash rate“ Podle Couttse byl tlak na obnovitelné zdroje energie důsledkem toho, že se těžaři rozptýlili z Číny v důsledku zákazu těžby v zemi od roku 2021, a také to, že se některé země obrátily k těžbě, aby „zpeněžily uvízlou a přebytečnou energii“.

Země investující do těžby BTC

Mezi země, které investují do těžby BTC, patří například El Salvador, který od roku 2021 také uznává kryptoměnu jako zákonné platidlo. Do těžby dále investuji země jako Bhútán, Omán či Spojené arabské emiráty. 50% energetický benchmark by mohl znamenat větší posun směrem k přijetí jednou z největších společností na světě.

BTC platby ve společnosti Tesla

Elon Musk, generální ředitel společnosti Tesla, vlastník X a zakladatel SpaceX, oznámil, že Tesla přestane přijímat platby BTC v květnu 2021, s odkazem na „rychle rostoucí využívání fosilních paliv pro těžbu bitcoinů a transakce“ v té době. Od stanovení prahu udržitelného zdroje energie ve výši 50 % pro dobu, kdy firma obnoví platby, Musk uznal, že existuje pozitivní trend směrem k zeleným zdrojům energie, ale politiku společnosti Tesla nezměnil.

Závěr

Ani s nadcházejícím pozitivním trendem kolem těžby BTC se zatím nezdá, že by ředitel Tesly veřejně oznámil jakýkoli krok k obnovení plateb v BTC.

Cena bitcoinu se aktuálně pohybuje kolem 26 570 USD dle KMC, přičemž za posledních sedm dní vzrostla o více než 2 %.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4 / 5. Počet hlasujících 4

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img