Spoluzakladatel BitMEXu Samuel Reed se přiznal k trestnému činu a následoval své kolegy

5
(2)
Kytka
Kytkahttps://kryptohodler.cz/
Člen týmu KM od začátku roku 2018. Zástupce hodlerské komunity, zakladatel webu KryptoHodler.cz. Autor se zaměřením na zajímavé novinky z kryptosvěta, propagátor finanční svobody a osobního rozvoje. Kytka je oddaný šiřitel "semínek" pozitivního přístupu k životu a snahy o změnu k lepšímu.

Třetí ze spoluzakladatelů kryptoburzy BitMEX Samuel Reed se přiznal ke zločinu, který je údajně spojen i s praním špinavých peněz.

Samuel Reed se dohodl na pokutě

Podle čtvrtečního prohlášení amerického prokurátora se spoluzakladatel kryptoměnové burzy BitMEX Samuel Reed přiznal k trestným činům. Reed souhlasil se zaplacením pokuty ve výši 10 milionů dolarů.

Tato zpráva přichází krátce po přistoupení na dohodu ze strany dalších spoluzakladatelů – Bena Dela a Arthura Hayes. Mimo jiné měli porušit Zákon o bankovním tajemství z roku 1970. Jedná se zákon Spojených států, který vyžaduje, aby finanční instituce pomáhaly federálním úřadům při identifikaci a předcházení praní špinavých peněz.

Reedovi hrozí i vězení

Manhattanský americký právník Damian Williams ve středu prohlásil, že nedovolí, aby bitcoinové burzy fungovaly jako „stínový finanční systém.“ Žalobci dále uvedli:

„Pan Reed si byl dobře vědom toho, že tyto předpisy byly podvodem a BitMEX vydělal značné zisky z obchodování v USA.”

Reed, který dříve působil jako technický ředitel kryptoburzy BitMEX, se přiznal k jednomu obvinění z porušení zákona o bankovním tajemství. Kromě zmíněné pokuty mu tak hrozí až pět let za mřížemi.

Delo a Hayes, kterým hrozí stejné tresty, se rovněž nedávno dohodli, že uhradí 10milionové (USD) pokuty (každý). Nebylo zveřejněno, zda dohoda zahrnovala smírnější návrh žaloby ohledně délky trestů odnění svobody. O případné délce trestu by měl podle konstatování oznámení rozhodnout soud.

BitMEX

Svého času největší derivátová burza se 100x pákou pro pákový trading s Bitcoinem. Kryptoburza byla založena v roce 2014 a oficiálně ukončila činnost na americkém trhu v září 2015. Nicméně i podle svých přiznání všichni spoluzakladatelé věděli o tom, že překážka americkým spotřebitelům v obchodování byla neúčinná. Navíc to podle žaloby mělo být záměrem.

Závěr

Také třetí ze spoluzakladatelů kryptoburzy BitMEX Samuel Reed přiznal vinu a přistoupil na pokutu. Kromě toho, že nyní musí zaplatit 10 mil. dolarů, mu také stejně jako jeho kolegům hrozí až 5letý trest odnětí svobody. Prokurátoři tvrdí, že zakladatelé BitMEXu rekrutovali americké klienty pomocí influencer marketingu jako součásti jejich affiliate schématu.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img