Společnost Stiefel předpovídá růst akcií AMD, zde jsou tři důvody

0
(0)
Šimon Černík
Šimon Černík
Velký fanoušek Bitcoinu, filmový nadšenec, student vysoké školy v Brně, tvůrce audiovizuálního obsahu.

Společnost Stifel v úterý ve své zprávě ponechala pro společnost AMD (AMD) rating “Buy”. Za cílovou cenu stanovila 200 USD za akcii. A to i přes slabší výkonnost akcií ve srovnání s širším trhem a konkurenční společností Nvidia.

Analytici připouštějí smíšený sentiment ohledně AMD kvůli obavám ohledně budoucí výkonnosti na trzích s umělou inteligencí, osobními počítači a servery. V komentáři však zdůrazňují tři klíčové faktory střednědobého růstu společnosti AMD.

Prvním důvodem je investice do infrastruktury umělé inteligence. Analytici se domnívají, že AMD těží z pokračujících investic do infrastruktury AI.

Dalším faktorem je pokračující nárůst podílu procesorů x86. Analytici očekávají, že AMD bude pokračovat v získávání tržního podílu na trhu procesorů x86 od svých konkurentů.

A třetí důvod růstu akcií AMD je cyklus obnovy počítačů poháněný umělou inteligencí. Zpráva předpokládá nadcházející cyklus obnovy PC poháněný zaváděním technologií umělé inteligence, z čehož by mohly těžit prodeje procesorů AMD.

Důvěra analytiků v tyto faktory růstu převažuje nad současnými obavami trhu. To je vede k tomu, aby pro společnost AMD zopakovali své nákupní doporučení.

Prozkoumejte akcie na platformě XTB

Zdroje:

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img