Společnost LBRY říká, že byla zabita zásahem americké komise pro cenné papíry (SEC)

5
(3)
Kytka
Kytkahttps://kryptohodler.cz/
Člen týmu KM od začátku roku 2018. Zástupce hodlerské komunity, zakladatel webu KryptoHodler.cz. Autor se zaměřením na zajímavé novinky z kryptosvěta, propagátor finanční svobody a osobního rozvoje. Kytka je oddaný šiřitel "semínek" pozitivního přístupu k životu a snahy o změnu k lepšímu.

Společnost LBRY, Inc., která vytvořila stejnojmennou blockchainovou síť pohánějící sociální sítě a video platformy, napsala vlastní nekrolog.

LBRY je mrtvá, ať žije LBRY

Společnost stojící za blockchainovou sociální platformou LBRY včera napsala svůj vlastní nekrolog na Twitteru poté, co na začátku listopadu prohrála boj se SEC. 

Podle memoranda rozhodnutí SEC ve své žalobě argumentovala tím, že LBRY „nabízela a prodávala neregistrované cenné papíry v rozporu s oddílem 5 zákona o cenných papírech z roku 1933.“

Ačkoli společnost oznámila svůj úpadek, současně s tím jasně uvedla, že je to LBRY Inc, která „musí zemřít,“ zatímco „protokol LBRY a blockchain budou pokračovat.“

Vzhledem k tomu, že jakékoli informace poskytnuté soukromě SEC skončí únikem, rádi bychom předem upozornili na skutečnost, že LBRY Inc. bude pravděpodobně v blízké budoucnosti mrtvá.

Očekáváme, že mise LBRY bude pokračovat, ale společnost samotná byla zabita dluhy právníkům a dluhy SEC.

SEC kryptoinvestorům nepomáhá

Společnost uvádí, že se jí stal osudným zásah americké komise pro cenné papíry a burzy. Podle dřívějších výroků LBRY by jazyk v rozhodnutí soudu mohl učinit „každou kryptoměnu v USA cenným papírem, včetně Etherea.“

Podobně jako Ripple tak varuje před potenciálním útokem na celý kryptoprůmysl jako takový. Spekuluje se přitom, že by SEC mohla zneužít své postavení k výběru vítězů a poražených.

Takový útok na sektor by potenciálně vedl k poškození inovací i samotných investorů. Další zvěsti tvrdí, že se bývalý šéf FTX Bankman-Fried osobně dohodl se šéfem SEC Genslerem na nezasahováním komise do kryptoburzy, která později spláchla miliardy dolarů v zákaznickckých vkladech.

V tuto chvíli jde samozřejmě jen o dohady. Šéf LBRY Jeremy Kauffman nicméně již minulý měsíc řekl:

SEC jasně prokázala, že se snaží poškodit nebo zničit kryptoměnový průmysl ve Spojených státech.

Závěr

Ačkoli společnost LBRY uvádí, že její platforma bude nadále pokračovat jako plně decentralizovaná, až čas ukáže, zda se tak skutečně stane. Samotná firma však byla zásahem SEC „zabita.”

Kdo bude nyní na řadě se zatím neví, ačkoli se blíží rozsudek ve sporu s Ripple, který bude pro další vývoj klíčový. SEC bohužel zatím nezasahuje proti neúspěšným a podvodným ICO, ale naopak proti těm, které investorům doručily reálně fungující projekty a od kterých je co brát. To v konečném důsledku vede k ještě větším škodám pro investory po celém světě.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img