Spojení vína a bitcoinu v jihomoravských Bavorech

5
(3)

Zprávy a souhrny

Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Obec Bavory se nachází v Jihomoravském kraji v okrese Břeclav. Právě v této malebné vesničce na úpatí Pálavských lesů se bude koncem srpna, přesněji 27. 8. 2022, konat akce pro milovníky jak vína, tak bitcoinu. 

Víno a bitcoin – Otevřené sklepy Bavory

Na akci vás, kromě vína a bitcoinu, bude čekat i široká nabídka gastronomie, doprovodný program, cimbálová a taneční hudba. Bavory jsou progresivní obec a drží krok s inovacemi. V každém vinařství se tedy přijímají platby přes BITCOIN Lightning platby a to jak za občerstvení, tak i za zakoupené víno.

Akce se kromě místních vinařství zúčastní i několik velmi zajímavých hostů, včetně vinařství ze zahraničí. Kromě špičkových vín vám bude nabídnuto i množství gastronomických zážitků, které budou vycházet zejména z tradičních moravských receptů. Mimo jiné se jednat o místní sýry, zabíjačkové pochoutky, uzená masa, klobásky, guláše a další dobroty.

Vstupenky bude možné zakoupit pouze v Kč. Vstupenky bude možné zakoupit předem za 700 Kč v omezeném množství 1 100 ks. Za cenu 900 Kč bude možné vstupenky zakoupit na místě. V ceně vstupenky jsou zahrnuty poukazy na nákup vín v hodnotě 300 Kč. Dále pak sklenička, taštička na krk, katalog, propiska a celodenní konzumace vín s doprovodným programem.

Počet vstupenek na tuto akci je limitován. Vzhledem k tomu, že vstupenky bývají každý rok vyprodány, byl pro letošní ročník navýšen počet vstupenek z obvyklých 1 000 ks na 1 100 ks, aby měla prostor i kryptokomunita.

Výhodná cena

Pro fanoušky bitcoinu je v jednom z vinařství připravená zajímavá akce. Tak schválně jestli jej najdete 🙂 Pro ty, kteří totiž zaplatí bitcoinem prostřednictvím Lightning network bude standardní prodejní cena produktů pevně zafixována v satoshi (při kurzu, který měl bitcoin vůči české koruně na svém dosaženém All Time High, tedy 1 500 000 Kč – dle české burzy CoinMate z 10.11.2021). Kurz tedy bude hrát zásadně ve váš prospěch.

Dokud bitcoin znovu nedosáhne tohoto ATH, bude tedy možnost nakoupit za tento výhodný kurz v SAT (satoshi = bitcoinové haléře), který je stanoven jako neměnný.

Otevřená vinařství tak chtějí přispět k osvojení Bitcoin Lightning network, stávajícím držitelům bitcoinu nabídnou zajímavou slevu a nováčky motivovat k seznámení se s tímto novodobým fenoménem.

Je ale také třeba dodat, že výroba vína je pro vinaře pouze koníčkem. Proto se rozhodli výdělky z prodeje vín dlouhodobě spořit do bitcoinu. Současně chtějí podpořit edukaci a adopci těchto vzácných soukromých peněz, které nejsou závislé na rozhodnutí politiků. Adopce bitcoinu je sice v ČR větší než je světový průměr, ale pořád není tak velká, aby se tímto způsobem prodala většina produkce.

Odkazy

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Dariusz Matuszyński

Plánujete se někdo na akci kouknout? Zvažuju že bych šel 🙂

[ue_partner_posts title="Články našich partnerů" count=2 layout=strip-post-list]

Reklama: