Sociální sítě pro fanoušky kryptoměn

4.8
(4)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Téměř polovina obchodníků s kryptoměnami jsou dlouhodobí investoři • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Polední zprávy] • Počet denních transakcí na ETH blockchainu na ATH • a další články

Připravili jsme pro vás přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého dne v kryptosvětě.  TRHY Bitcoin ve čtvrtek zamířil dolů...
Profilový obrázek
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Dnes si nedokážeme představit člověka, který by neznal sociální sítě jako Facebook, Instagram, Twitter nebo třeba Whatsapp. Pro kryptoměnové nadšence však vznikly sociální platformy založené na technologii blockchain. Které to jsou?

Bitfinex

Před týdnem oznámila kryptoburza Bitfinex spuštění vlastní sociální sítě pod názvem Bitfinex Pulse. Cílem této platformy je poskytnout obchodníkům na burze výměnu informací mezi sebou, což jim  umožní spolupracovat a vyměňovat si své poznatky. Od většiny sociálních sítích se Bitfinex Pulse zaměří spíše na technicky zdatnější publikum.

Pokud ještě nemáte účet na burze Bitfinex, můžete se registrovat pomocí našeho odkazu ZDE.

Tato skvělá burza vám dovolí obchodovat na páku, také krypto/fiat páry a má dlouholetou tradici, určitě vyzkoušejte.

Steemit

Sociální platforma Steemit, založená na blockchainu, se podobá open sociální síti Reddit založené na příspěvcích uživatelů. Viditelnost příspěvků na Steemitu je určen počtem upvotů, které daný příspěvek od uživatele obdrží. Autoři příspěvků mohou obdržet od uživatelů token STEEM, který se drží mezi TOP 100 kryptoměn. Platforma byla založena v půlce roku 2016.

Mamby

Sociální platforma Mamby, založená na umělé inteligenci (AI), představuje nový věk pro mainstreamové sociální sítě, které se snaží odstranit nepravdivé informace. Díky všudypřítomným „fake news“ sociální platforma Mamby odměňuje uživatele, kteří zveřejňují kvalitní a pravdivé příspěvky. Díky umělé inteligenci se zveřejňuje pouze obsah, o který má uživatel zájem.

eToro

Obchodní platforma eToro se může pochlubit oblastí sociálního obchodování se zaměřením na kopírování obchodů. Platforma vznikla v roce 2007 a od té doby se neustále rozrůstala díky nabídce akcií, komodit, kryptoměn nebo třeba forexu. EToro vyniká tím, že přidává pro uživatele prvky sociálních médií.

Telegram

Messenger platforma Telegram vznikla v roce 2013 a podobá se spíše multiplatformní aplikaci WhatsApp od Facebooku. Oproti Whatsappu se Telegram zaměřuje na ochranu osobních údajů a rychlost odesílání zpráv.

Závěr

Pro kryptoměnové nadšence existuje několik dalších projektů sociálních platforem, které fungují na technologii blockchain. S rostoucím zájem o kryptoměny se sociální platformy na blockchainu stanou součástí našeho každodenního života. Kterou z nich si vyberete? Nebo už některou používáte? Podělte se o své zkušenosti v komentářích.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.8 / 5. Počet hlasujících 4

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře