Sledujeme nejhorší obchodní den roku – Nasdaq padá už o téměř 5 %, Bitcoin o 7 %

5
(1)

Zprávy a souhrny

Jan Kopil
Jan Kopil
"Price is what you pay. Value is what you get," Warren Buffett

Americké akciové trhy zažívají nejhorší letošní obchodní den  a to jen 24 hodin poté, co předvedly výrazné oživení po zvýšení úrokových sazeb americkým Fedem.

BTC a další kryptoměny

Celosvětová krypto tržní kapitalizace je 1,69 bilionů $, což představuje propad o 3,64 % za poslední den. Celkový objem kryptoměnového trhu za posledních 24 hodin je 114,67 miliardy USD, což představuje růst o 34 %. Celkový objem DeFi je v současné době 11,89 miliardy USD, což je 10,91 % celkového 24hodinového objemu kryptotrhu.

Cena BTC je v současné době 36 550 USD dle KMC.

Dominance bitcoinu je v současné době 41,4 %, Ethereum pak 19,7%

Nejlepší růst z top 100 kapitalizace včera zaznamenaly:

Největší propad včera z top 100 kapitalizace zaznamenaly:

Všechny údaje jsou uváděny z webu coinmarketcap.com

NASDAQ

Když včera americký Fed, tedy centrální banka, oznámila zvýšení úrokových sazeb o předpokládaných 50 bazických bodů (0,5 procentního bodu), trhy reagovaly “pozitivně” – Dow propadl o 3,31 %, S&P500 o 3,99 % (největší denní růst od roku 2000) a technologický Nasdaq dokonce až o 4,56%.

Přední americké indexy pozitivně reagovaly na rozhodnutí Fedu bojovat zvyšováním sazeb s vysokou inflací. Zároveň se ale zvýší náklady a dostupnost levnějších peněz se zhoršuje, což pro podniky (vzhledem k investicím) není dobré. Ty byly pro S&P500 a Dow nejhorší od března 2020, kdy vypukla na západě pandemie koronaviru a pro Nasdaq dokonce nejhorší od roku 2008.

Technická analýza BTC/USD

Mezitím se nedaří ani Bitcoinu a trhu s kryptoměnami. Bitcoin oslabuje za posledních 24 hodin o téměř 7 procent, čímž se opět potvrzuje, že je v posledních měsících značně korelační zejména s S&P500 a Nasdaq. Z fundamentálního hlediska je tu jen Fed a zvýšení úrokových sazeb, co negativně ovlivňuje Bitcoin stejně jako NASDAQ.

Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Reklama: