Silná data o pracovních místech ženou cenu bitcoinu do defenzívy

4.8
(6)
Ing. Kamil Pošvic
Ing. Kamil Pošvic
Nadšenec do krypta, Web3 a technologií. Ve svém portfoliu mám kryptoměny, akcie, drahé kovy, kryptoměnové deriváty a NFT. Primárně se rozhoduji na základě technické analýzy s přihlédnutím k makroekonomickým ukazatelům.

Včera jsme byli svědky propadu ceny bitcoinu o téměř 10 %. Trh pravděpodobně reagoval na proslov Loretty Mesterové, která zdůraznila obavy z dat o pracovních místech a inflaci. Její názor podpořila zpráva o volných pracovních místech a obratu práce (JOLTS).

Loretta Mesterová je náhradní členkou Federal Open Market Committee (FOMC). To znamená, že hlasuje v případě, že jeden z 12 hlasujících členů není přítomen. Dlouhodobě se svými výroky profiluje do „jestřábí“ strany Fed. Zpráva JOLTS tentokrát přinesla nečekaně silná čísla. Počet volných míst se v dubnu zvýšil na 10,1 milionu. Očekávala se přitom hodnota kolem 9,375 milionu. Z toho lze vyvodit, že trh práce se stále napjatý a nefunguje tak hladce, jak by si vláda přála. To samozřejmě ovlivňuje i cenu bitcoinu.

Markoekonomická data ještě nekončí

Již zítra dojde ke zveřejnění údajů o nezaměstnanosti a mzdách mimo zemědělství. To je také velmi sledovaný údaj. Prognózy počítají, že za květen by mohla ekonomika vytvořit 180 000 pracovním míst. Případný vyšší výsledek by mohl znamenat pro bitcoin medvědí signál a cena by se mohla propadnout.

Technická analýza bitcoinu naznačuje nerozhodnost

Z pohledu technické analýzy se nyní pohybujeme pod hranicí 20denního klouzavého průměru. Ten se nachází těsně nad hodnotou 27 000 USD. Propad by mohl snížit cenu bitcoinu až na hranici 200týdeního klouzavého průměru. Ten se nachází na hranici 26 250 USD, kde je i spodní pásmo Bollingerových pásů. Relative Strength Index (RSI) máme v neutrálním pásmu a denní MACD naznačuje možné medvědí překřížení. Je evidentní, že trh čeká na zítřejší makroekonomická data.

Jsme nově také na sociální síti LinkedIn. Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde naleznete další zajímavý obsah. Máme také Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream. Podporu nám můžete vyjádřit skrze Patreon ZDE.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.8 / 5. Počet hlasujících 6

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img