[HOT] Severo-americký Mining pool přichází s cenzurou BTC transakcí a KYC – co to znamená?

4.3
(9)

Zprávy a souhrny

Dariusz Matuszyński
Jsem zakladatelem portálu Kryptomagazin.cz, o kryptoměnách na české scéně nebylo prakticky nic, a tak jsem se rozhodl to napravit. Mám rád myšlenku decentralizace, trochu toho cypherpunku a kryptoanarchie. Krypto odvětví je můj svět, kde se denně pohybuji a pracuji, nemohu to tedy již nazvat koníčkem nebo zálibou. Rád vás na vašem kryptomagazínu vždy uvítám :)

Veřejně obchodovatelná severo-americká firma DMG Blockchain Solutions Inc. přišla s “revoluční” myšlenkou. U těžby Bitcoinu bude cenzurovat některé transakce a vyžadovat KYC po svých uživatelích. Že by v Kanadě objevili osmý div světa? Co to vlastně znamená? 

Těžaři budou muset udělat KYC verifikaci

Strašák v podobě verifikace, kde budou muset firmy doložit doklady a vyplnit všechny možné citlivé údaje dorazil i do odvětví mining poolů. Toto zatím nemá ve světě obdoby, těžko si těžaře, který dobrovolně udělá KYC představit. Cílem je jednoznačná a osobní identifikace jednotlivých těžařů zapojených do tohoto poolu.

Bez cenzury transakcí se neobejdou

Co to v případě minig poolu znamená? Je to velmi jednoduché, budou si těžit jen to co se jim zachce, a pokud se jim právě vaše “nečistá” transakce znelíbí, nevytěží ji. Ano, nejspíše to bude “skvělý” sales argument, oni přeci netěží transakce teroristů…

Můžete se tak těšit na automatizovaný software, který bude procházet veškeré trancake, dělat si různé “složky” na ty co se pohybují po tenkém ledu. A zároveň budou moci vygenerovat seznam transakcí (blacklist), který dorazí rovnou do centrály FBI v reálném čase.

Další skvělé funkce jistě ještě vyvíjejí…

Čínský hashrate byl trnem v oku, co říkáte na toto?

Pokud se vám nelíbilo, že většina světového těžebního výkonu je v Číně, jak se vám líbí myšlenka odmítání transakcí, která se na americký trh perfektně hodí? V číně se sice zrodily různé odnože BTC, a další nesmysly, jak se vám ale líbí myšlenka zmíněného poolu?

Jsou podobné myšlenky pro Bitcoin nebezpečné?

Zkuste chvíli brainstormovat a napsat do komentářů, co to může přinést, a zda je takovéto uvažování firem v pořádku. Jsou zde jen negativa nebo to to přinese i nějaké výhody?

Pro pokročilé

1/ Oficiální tisková zpráva – press release

2/ Nový pool již přijímá žádosti o registrace

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.3 / 5. Počet hlasujících 9

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: