SEC se snaží zablokovat žalobu společnosti Grayscale proti zamítnutí ETF

5
(3)
Kytka
Kytkahttps://kryptohodler.cz/
Člen týmu KM od začátku roku 2018. Zástupce hodlerské komunity, zakladatel webu KryptoHodler.cz. Autor se zaměřením na zajímavé novinky z kryptosvěta, propagátor finanční svobody a osobního rozvoje. Kytka je oddaný šiřitel "semínek" pozitivního přístupu k životu a snahy o změnu k lepšímu.

Americká komise pro cenné papíry a burzy (SEC) usiluje o zablokování odvolání společnosti Grayscale proti neschválení jejich spotového ETF na bitcoin.

SEC trvá na zablokování Grayscale Bitcoin ETF

Americká komise pro cenné papíry a burzy (SEC) podniká další kroky, aby zastavila snahy Grayscale Investments spustit bitcoinový spotový burzovně obchodovaný fond. Společnost Grayscale poprvé zahájila právní boj proti příkazu SEC k zamítnutí navrhovaného investičního produktu v červnu 2022.

Přeměna stávajícího Bitcoin Trustu GBTC na spotový Bitcoin ETF narazila na odmítnutí regulátora, přestože ETF na bitcoinové futures komise udělila zelenou.

V případu se věci daly do pohybu, když SEC ve svém 73stránkovém briefu, podaném u amerického odvolacího soudu pro District of Columbia Circuit 9. prosince, představila své důvody pro takový postup.

Již dříve přitom SEC uvedla, že žádost zamítnula „za účelem ochrany investorů a veřejného zájmu.“ Společnost ve svém návrhu dostatečně neprokázala, že je „navržen tak, aby zabránil podvodným a manipulativním činům a praktikám.“

Proč je futures bezepčné a spot ne?

Jak napovídá nadpis druhé kapitoly článku, v zásadě případ stojí a padá na tvrzení SEC, že zatímco reálné bitcoiny obchodované běžně na trhu (“SPOT”) jsou zatíženy manipulacemi a podobně, futures deriváty, které nejsou podloženy reálnými BTC, ale řídí se jejich cenou, pro ochranu investorů nepředstavují žádné nebezpečí.

Komise chce, aby soud zamítl odvolání společnosti Grayscale s tím, že navrhovaný fond je inherentně odlišný od futures ETF, které schválila v minulosti.

Dříve schválené produkty obsahovaly pouze futures kontrakty obchodované na Chicago Mercantile Exchange (CME). Burza je registrátorem Commodity Futures Trading Commission (CFTC) a podle SEC funguje pod „přísným dohledem.“

Grayscale naopak tvrdí, že SEC nedokázala ospravedlnit své rozdílné zacházení s bitcoinovými futures. Fond argumentuje, že tyto produkty sledují stejnou cenu BTC a tudíž je podle něj příkaz regulátora k zamítnutí diskriminační a škodlivý pro investory.

Závěr

Americká regulační agentura SEC chce zastavit snahu Grayscale o spuštění bitcoinového ETF fondu, který by byl podložený reálnými bitcoiny, u odvolacího soudu.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img