SEC požádala Coinbase o odstranění všech kryptoměn kromě bitcoinu

4.4
(8)
Denisa Ogurcakova
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Regulátor cenných papírů Spojených států údajně požádal kryptoburzu Coinbase, aby odstranila všechny kryptoměny na své platformě kromě bitcoinu.

SEC a Coinbase

Brian Armstrong, generální ředitel burzy, v rozhovoru pro Financial Times 31. července odhalil, že americká Komise pro cenné papíry (SEC) chtěla, aby burza odstranila téměř 250 tokenů ze své platformy, než proti burze podá žalobu.

V té době SEC údajně uvedla, že věří, že „každé aktivum jiné než bitcoin je cenným papírem,“ řekl Armstrong. Podle něj však toto není jejich výklad zákona a proto se regulátora optali, jak k tomuto závěru došli. „Nebudeme vám to vysvětlovat, musíte odstranit všechna aktiva kromě bitcoinů,“ odpověděl regulační orgán.

Tento výrok se hodně podobá názoru, který zastává předseda SEC Gary Gensler, jenž v únorovém rozhovoru pro New York Magazine prohlásil, že „všechno vyjma bitcoinu je cenným papírem v kompetenci agentury”.

Precedens pro kryptoprůmysl

Armstrong uvedl, že souhlas s požadavkem SEC by mohl vytvořit precedens a v podstatě by znamenal konec kryptoprůmyslu ve Spojených státech.

SEC zažalovala Coinbase na začátku června a tvrdila, že funguje jako neregistrovaná burza a pojmenovala 13 kryptoměn, které Coinbase nabízí jako neregistrované cenné papíry. O několik dní dříve podal regulátor podobnou stížnost na Binance.

SEC sdělila Financial Times, že její vymahačská divize nepodává formální žádosti, aby společnosti odstranily kryptoaktiva, ale že její zaměstnanci mohou sdílet svůj názor na to, jaké kroky by mohly porušovat zákony o cenných papírech.

Závěr

Dohled nad krypto průmyslem v USA se nedostal k žádnému regulačnímu orgánu.

Legislativa, která by převážně předala krypto jurisdikci CFTC a objasnila roli SEC týkající se kryptoměn, prošla zemědělským výborem sněmovny 27. července a dříve i výborem sněmovních finančních služeb.

Zdroje:

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.4 / 5. Počet hlasujících 8

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
3 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Petr dio

Tak mám to vybrat s burzy?

Tomáš Halbich

Trezor je trezor

Kenny

Tady je krasne videt co je SEC zac – nabubreli blbecci co si mysli ze se svet toci kolem nich. Nejdrive sijou nejdrive jen do Coinbase ze maji odstranit vsechny coiny krom BTC s velmi chabym zduvodnenim, pak oznaci jako cenne papiry jen nektere coiny. Co to jako je tohle???

spot_img