Schválení Ethereum ETF: Spotové ETH ETF od společnosti VanEck je kótováno u DTCC

5
(2)
Šimon Černík
Šimon Černík
Velký fanoušek Bitcoinu, filmový nadšenec, student vysoké školy v Brně, tvůrce audiovizuálního obsahu.

Americká komise pro cenné papíry a burzy (SEC) udělila zelenou osmi žádostem o spotové burzovně obchodovatelné fondy (ETF) na Ethereum. Spotové Ethereum ETF od společnosti VanEck je tak kótováno u DTCC.

Ve Spojených státech bylo 23. května kótováno Ethereum ETF od globální investiční firmy VanEck. ETF pod tickerem ETHV bylo kótováno prostřednictvím Depository Trust and Clearing Corporation (DTCC).

DTCC je americký poskytovatel infrastruktury finančního trhu, který nabízí služby zúčtování, vypořádání a hlášení transakcí subjektům finančního trhu.

ETF společnosti VanEck není jediným Ethereum ETF

Ethereum ETF od společnosti VanEck nyní představuje jedno z aktivních produktů na webových stránkách DTCC. Vedle toho, další spotové Ethereum ETF od Franklin Templeton, které bylo na DTCC kótováno již od začátku května, ukazuje na rostoucí zájem a přijetí spotových Ethereum ETF v rámci investiční komunity.

DTCC uvedla, že seznam ETF zahrnuje jak aktivní ETF, které mohou být zpracovány DTCC, tak ETF, které ještě nejsou aktivní.

Jiná zpráva naznačuje, že úředníci SEC kontaktovali Nasdaq, Chicago Board Options Exchange a New York Stock Exchange, aby aktualizovali a změnili stávající žádosti spotových Ethereum ETF.

Kryptoměnový právník Jake Chervinsky ve svém příspěvku na X poznamenal, že politika je řízená další politikou a již několik měsíců krypto vyhrává politický boj. Spekuloval také, že podpora kryptoměn bývalým prezidentem Donaldem Trumpem přiměla administrativu prezidenta Joea Bidena ke změně své politiky.

Nyní už víme, že americká Komise pro cenné papíry schválila Ethereum ETF. Stalo se tak po měsících plných spekulací o pravděpodobném zamítnutí těchto spotově obchodovatelných fondů.

Investujte do bitcoinových ETF na platformě XTB

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Rodrigo

S-1 forms ti nic neříká ty jeden vyjebany buzerante? Zamysli se nad tím, než příště napíšeš takovou sracku do nadpisu. Žádné etf schvaleno nebylo.

spot_img