Scaramucci předpovídá, kdy se bitcoin stane pojistkou proti inflaci

5
(7)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Přestože je zakladatel investiční společnosti SkyBridge Capital, Anthony Scaramucci, otevřeným zastáncem bitcoinu, nevěří, že toto aktivum ještě dosáhlo statusu zajištění proti inflaci. Podle jeho názoru se tak stane, až peněženky s BTC dosáhnou miliardy.

Scaramucci: Bitcoin stále není zajištěním proti inflaci

Kromě toho bývalý úředník Bílého domu vyslovil názor, že primární kryptoměna se stane předmětem masového přijetí, pokud obří instituce, jako je BlackRock, zavedou produkty s ní spojené.

V rozhovoru pro televizi CNBC Scaramucci tvrdil, že investice do bitcoinu za účelem uchování bohatství během současné inflační situace není v současné době vhodnou strategií. Očekává, že aktivum bude “dostatečně zralé” a bude mít tyto funkce, až dosáhne jedné miliardy peněženek po celém světě.

Američan přiznal, že do ekosystému BTC vstoupil v době, kdy existovalo pouze 80 milionů peněženek, zatímco dnes se tento počet vyšplhal na zhruba 300 milionů.

Aktivum je stále na začátku

Podobně jako v některých svých předchozích vystoupeních Scaramucci uvedl, že přední digitální aktivum je stále na začátku a stejně jako každá jiná inovace potřebuje čas, aby překonalo svou volatilitu a etablovalo se jako preferovaná investiční volba.

Není to tak dávno, co přirovnal probíhající krypto zimu k bublině DotCom v roce 2000. Ta zlikvidovala řadu bezvýznamných projektů, ale některé z nich, jako Amazon a eBay, krach přežily a nyní stojí v čele svého oboru. Scaramucci věří, že medvědí trh v odvětví digitálních aktiv bude mít stejný efekt a bitcoin z něj nakonec určitě vyjde jako vítěz.

Následně se finančník, který krátce působil jako ředitel komunikace Bílého domu za vlády Donalda Trumpa, domnívá, že obří instituce by mohla výrazně zvýšit úroveň přijetí bitcoinu:

“Lidé nevěnují dostatečnou pozornost tomu, co dělá společnost BlackRock. Jestliže Larry Fink a jeho tým vytvářejí produkt související s bitcoinem, který vypovídá o tom, že tam existuje institucionální poptávka… Myslím, že je to obrovská věc, která nebyla tolik exponována, jak by měla být.”

Brian Armstrong sdílí podobné myšlenky

Před dvěma měsíci se generální ředitel společnosti Coinbase, Brian Armstrong, vyjádřil, že celková tržní kapitalizace kryptoměn by se měla zvýšit 5-10x, aby tato třída aktiv mohla být považována za úspěšné zajištění proti inflaci.

Tržní kapitalizace kryptoměn v době jeho prohlášení činila přibližně 1,1 bilionu dolarů a navzdory nedávné volatilitě se na podobné pozici nachází i nyní.

V současné době má zlato (které si historicky mnoho lidí vybralo jako zajištění proti inflaci) tržní kapitalizaci přes 11 bilionů USD. Za předpokladu, že Armstrongův názor je přesný, znamená to, že krypto by mělo drahý kov dohnat.

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 20 547 USD dle KMC.

Závěr

Sdílíte stejný názor, nebo máte za to, že BTC již zajištěním proti inflaci je? Podělte se s námi o svůj názor do komentářů nebo na sociální sítě.

Jsme nově také na sociální síti LinkedIn. Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde naleznete další zajímavý obsah. Máme také Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream. Podporu nám můžete vyjádřit skrze Patreon ZDE.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 7

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img