Sam Bankman-Fried se pravděpodobně dopustil podvodu, říká CEO Coinbase Brian Armstrong

4.3
(3)
Kytka
Kytkahttps://kryptohodler.cz/
Člen týmu KM od začátku roku 2018. Zástupce hodlerské komunity, zakladatel webu KryptoHodler.cz. Autor se zaměřením na zajímavé novinky z kryptosvěta, propagátor finanční svobody a osobního rozvoje. Kytka je oddaný šiřitel "semínek" pozitivního přístupu k životu a snahy o změnu k lepšímu.

Generální ředitel Coinbase Brian Armstrong hovořil se zakladateli FTX i Binance. Sam Bankman-Fried (SBF) se pravděpodobně dopustil nějaké formy podvodu.

Armstrong o FTX

V novém rozhovoru na All-In Podcast Armstrong říká, že mluvil jak s Bankman-Friedem, tak s generálním ředitelem Binance Changpeng Zhao (CZ). Dvojice šéfů kryptoburz se krátce zabývala myšlenkou na akvizici FTX, když se rozvíjel kolaps.

„Mluvil jsem se Samem ohledně – snažil se získat nouzové financování a podobně, a mluvil jsem s CZ o tom, proč zvažuje koupi [burzy], myslel jsem, že to byl špatný nápad. Ale rozumím tomu, co se v tomto okamžiku stalo…

FTX byla v pozici, kdy měli tohoto tvůrce trhu, Alameda [Research], který investoval do riskantních věcí, a to je v pořádku. Tvůrci trhu, hedgeové fondy, jsou navrženy tak, aby více riskovaly. Zdá se, že v tomto okamžiku, během posledního otřesu v kryptoprůmyslu, kdy došlo ke krachu Terra (LUNA) a Voyageru, Celsia a 3AC, se zdá, že Alameda v té době také utrpěla velkou ztrátu.”

Podvod

SBF stál na rozcestí, když zvažoval, jak se ztrátou Almedy naložit. Místo toho, aby ji nechal nést následky, použil finanční prostředky zákazníků z kryptoburzy. Tím se podle Armstronga potenciálně dopustil podvodu.

Měli problém s solventností a místo toho, aby to nechal vybuchnout, Sam v podstatě řekl: ‘Hej, tady v FTX máme spoustu zákaznických aktiv’ nebo nějak v podstatě udělal půjčku od FTX do Alamedy, aby to podpořil. Nevím, proč to udělal. To je moment v mé mysli, kdy překročil čáru pravděpodobně spáchání podvodu. Myslím, že pravděpodobně lhal uživatelům, lhal investorům…

Stejně, jako se dopad pádu luny nepředvídatelně podepsal v kolapsu FTX, mohl by i ten mít nečekané dopady. Generální ředitel Coinbase říká, že existuje šance, že by se nákaza mohla rozšířit do dalších oblastí kryptoprůmyslu a negativně ovlivnit další firmy.

Nechci říkat kdo, ale dostali jsme pár příchozích hovorů od jiných lidí, kteří se snažili získat nouzové financování.

Závěr

Šéf Coinbase komentoval své setkání se SBF a říká, že se bývalý šéf FTX pravděpodobně dopustil podvodu.

 

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.3 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img