Růst ztrát z kreditních karet dosahuje nevídaného tempa od doby Velké finanční krize

4.7
(3)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Kreditní karty hlásí ztráty nejrychlejším tempem za posledních téměř 30 let, s výjimkou Velké finanční krize. Goldman Sachs předpovídá, že tato tendence bude pokračovat až do konce roku 2024 nebo začátku roku 2025.

Ztráty na kreditních kartách

Finanční gigant Goldman Sachs ve své nedávné zprávě uvádí, že společnosti vydávající kreditní karty zaznamenávají největší nárůst ztrát za téměř tři desetiletí, s výjimkou období Velké finanční krize. Ačkoli v září 2021 dosáhly ztráty svého nejnižšího bodu, od prvního čtvrtletí roku 2022 začaly prudce růst. Tento nárůst ztrát se dá srovnat jen s recesí v roce 2008.

Současná míra ztrát je 3,63 %, což je o 1,5 procentního bodu více než v předchozím období. Goldman Sachs očekává další růst na 4,93 %. Tato situace je znepokojivá, protože Američané mají dluh na kreditních kartách přesahující 1 bilion dolarů, což je historický rekord podle Federální rezervní banky v New Yorku.

Ryan Nash, analytik z Goldman Sachs, ve své zprávě uvádí, že očekává pokračování prodlení v úhradách až do poloviny příštího roku. Vrchol ztrát by mohl nastat až koncem roku 2024 nebo začátkem roku 2025. Co je nezvyklé, je růst ztrát mimo ekonomický pokles.

Z pěti cyklů ztrát na kreditních kartách v minulosti byly tři spojeny s recesemi. Pouze dva cykly, v polovině 90. let a v letech 2015 až 2019, nastaly v době ekonomického růstu. Nash odhaduje budoucí ztráty na základě historických dat a srovnává současný cyklus s obdobím koncem 90. let a lety 2015 až 2019. Historické údaje také naznačují, že vrchol ztrát obvykle nastává šest až osm čtvrtletí po nejvyšším růstu půjček.

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 26 311 USD dle KMC.

Závěr

Co si o tom myslíte vy? Podělte se s námi o svůj názor do komentářů nebo na naše sociální sítě. Nezapomeňte se přidat na náš oficiální Discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde na vás čeká další zajímavý obsah. Další informace o vývoji ceny kryptoměn a akcií naleznete v našich pravidelných technických analýzách a streamech. Zprávu o dluhu na kreditních kartách naleznete pod přiloženým odkazem ZDE. [1]

Zdroje:

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.7 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Adam Nemcik
Hodnocení článku :
     

A bude hůř 😉

spot_img