Rozhovor – Prokop Vocadlo – SEC vs XRP

5
(2)
Ivo Čechman
Ivo Čechman
Jsem dlouhodobým technologickým nadšencem do kryptoměn, kde se pohybuji už dlouhá léta. Mojí hlavní specializací jsou Decentralizované Finance.

Jsou kryptoměny cenné papíry? Je opravdu bitcoin jedinou kryptoměnou, které se aktuální soudní spory netýkají? Jaká je aktuální situace se žalobou SEC na Ripple a jeho token XRP? Nejen na to se zaměříme na dnešním rozhovoru s Prokopem Vocadlo, kde probereme aktuální situaci regulací ve Spojených státech, soudní spor XRP i další kroky SEC proti kryptoměnám a poskytovatelům služeb s kryptoměnami. Rozhovor proběhne živě na YouTube Crypto Kingdom a sledovat jej můžete i přímo zde:

Všechny kryptoměny mimo bitcoinu jsou cenné papíry

Právě tento názor má podle nejnovějších spekulací zastávat Komise pro kontrolu cenných papírů Spojených států (SEC). Vycházíme zde zejména z rozhovoru CEO Coinbase, Briana Amstronga, pro Financial Times, kde uvedl, že SEC chtěla po Coinbase, aby delistovala všechny ostatní kryptoměny kromě bitcoinu, protože se vždy jedná o cenné papíry. Z toho by vyplývalo, že kryptoměny zmíněné v žalobě ani v nejmenším nejsou jediným problémem a že SEC za kryptoměny považuje opravdu jakýkoliv z altcoinů (konkrétně tedy ty nabízené Coinbase).

Den poté ale na situaci reagovala jak SEC, tak i samotná burza Coinbase. Informace řečené v rozhovoru označily oba subjekty za vytržené z kontextu. Shodují se totiž na tom, že SEC před podáním žaloby na Coinbase žádným způsobem nezadávala žádné úkony Coinbase, a už vůbec ne nutnost delistingu všech kryptoměn mimo bitcoinu.

Chybí shoda v SEC

O takovém kroku by totiž bylo potřeba přímo uvnitř Komise hlasovat a vyžadoval by nadpoloviční většinu. Ta ale v tomto případě nepanovala a ani o kroku nebylo hlasováno. Vyjádření o tom, že všechny kryptoměny mimo bitcoinu jsou cenné papíry, tak proneslo jen několik vybraných členů SEC. A Brian Amstrong reagoval právě na rozsah takového zásahu a právní nejistotu, kterou nejasné vymáhání regulací SEC přináší.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img