[ROZHOVOR] Kandidát do europarlamentu Peter Puškár o kryptoměnách

0
(0)

Dnes vám přinášíme krátký rozhovor s kandidátem do europarlamentu – Petrem Puškárem. V případě, že máte jakékoliv dotazy, rád vám na ně odpoví v komentářích. Případně se ho můžete zeptat zítra na streamu a dostanete obsáhlejší odpověď. Odpoví vám na všechny otázky, které se nebudou opakovat.

Nebojte se, z Kryptomagazínu se nestává politicky orientovaný web. Ale věříme, že i politika je důležitá a kryptoměny potřebují mít v parlamentech zemí lidi, kteří jim rozumějí, mají s nimi zkušenosti a jsou součástí kryptokomunity.

Hned na úvod by nás zajímalo, máte nějaké zkušenosti se segmentem kryptoměn?

Ano, tak jako množství jiných ani já neodolal. Po jisté době svého analyzování a „samoučení“ jsem se rozhodl věnovat v menším rozsahu miningu. A v roce 2017 jsem si koupil i svůj první Bitcoin.

Takže nějaké zkušenosti s kryptoměnami máte. Co si myslíte o technologii blockchain, která je nosným pilířem kryptoměn?

Blockchain považuji jednoznačně za revoluční technologii a dovoluji si tvrdit, že se jedná o technologii budoucnosti. V současnosti se potýkáme s řadou problémů z různých odvětví, které právě blockchain může velmi efektivně řešit. Osobně vidím největší přidanou hodnotu blockchainu v jeho rychlosti a zejména transparentnosti. Jelikož se pohybuji v právním sektoru, tak právě nedostatečná transparentnost je často zdrojem různých vážných problémů. A právě díky blockchainu lze tento nedostatek odstranit. Samozřejmě má tato technologie i řadu jiných výhod jako např. rychlost zpracování transakcí, decentralizace, možnost tvoření tzv. inteligentních smluv vhodných pro automatizaci procesů atd. Využitelnost této technologie je skutečně široká.

Můžeme tedy Vaši odpověď chápat tak, že jste nadšencem kryptoměn?

Jsem nadšencem technologie a řešení, které nabízí. Blockchain, respektive kryptoměny mohou být velmi důležitým aspektem pro digitalizaci ekonomiky. Podle mého názoru se jedná o řešení s velkým potenciálem. Také je důležité uvědomit si, že blockchain není technologie, která se dá uplatnit pouze v rámci ekonomického sektoru. Je pravda, že když někdo řekne blockchain, tak si primárně představíme rychlé, bezpečné a transparentní transakce. Avšak nelze zapomínat na to, že tato technologie je schopna poskytovat skutečně širokou škálu nových řešení a možností i v úplně jiných segmentech. Může být např. zdrojem a nositelem různých důležitých informací, lze jej využívat např. pro automatizaci procesů atd. No navzdory všem plusům je důležité uvědomit si, že v současné době je tento segment ještě stále plný nesrovnalostí, které je třeba vyřešit pro efektivní uplatnění kryptoměn v celosvětovém měřítku.

Co považujete za největší slabinu kryptoměn?

Tak jak jsem již zmiňoval, protože se věnuji primárně právu, tak jednoznačně je potřebné pro kryptoměny stanovit jednotné regulace, které zajistí eliminaci různých podvodů realizovaných skrz kryptoměny a také určit konkrétní stanovy pro uživatele kryptoměn a tedy jak s nimi zacházet, zdaňovat atp.

A je podle Vás vůbec možné, respektive reálné, že budou tyto regulace vytvořeny?

Určitě ano, dokonce nejen možné, ale přímo nutné a jisté. Jeden z mých cílů v případě úspěchu mé kandidatury je právě podpořit regulace a navrhnout řešení, jak tento sektor efektivně usměrnit a dosáhnout jeho maximální využití. V tomto případě mam i osobní motivaci prosadit tuto technologii v EU, vzhledem k tomu, že přináší vysokou transparentnost. Víte, častokrát jsem byl v životě obviněn z činů, které jsem nespáchal. A s obviněními je samozřejmě spojeno množství negativních aspektů jako např. soudy, další obvinění, nenávist, hanobení jména a podobně. Všechny tyto „opletačky“ vycházely jen z nedostatečné transparentnosti a blockchain by uměl tuto slabinu systému celkem efektivně vyřešit. Jsem přesvědčen o tom, že v současnosti existuje mnoho lidí, kteří mají velmi podobné zkušenosti jako já, případně je aktuálně i zažívají. A přesně to chci prostřednictvím této technologie eliminovat. Pokud bych to měl shrnout jen v krátkosti, tak věřím, že bude blockchain již brzy využíván na denní bázi. A to proto, že umí přinést do světa mnoho efektivních řešení a na tomto konkrétním příkladu lze vidět, že s řešeními je spojena i samotná spravedlnost.

Takže Vás můžeme považovat za prokryptoměnovou osobnost?

V principu ano. Jak jsem už říkal… vidím v tomto segmentu velký potenciál pro budoucí fungování světa a pokusím se udělat vše proto, abych ten „správný“ rozvoj tohoto odvětví podpořil. Tato technologie umí zjednodušit život i obyčejným lidem, a to je pro mě velmi důležité. Chci hledat ve svém působení takové řešení, které konečně ucítí i obyčejní lidé.

Uvidíme se zítra v 18:30 na streamu.

Přeloženo ze slovenského originálu, který pro vás připravil Samuel.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img