Republikáni v USA zakládají sněmovní výbor pro kryptoměny

4.5
(2)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Ve Spojených státech amerických zakládají republikáni ze Sněmovny reprezentantů podvýbor pro kryptoměny, který by měl dohlížet na celý průmysl a přinést důležité regulace. Co to pro digitální měny znamená?

Republikáni a výbor pro kryptoměny

Poslanec za Severní Karolínu, Patrick McHenry, před nedávnem prohlásil, že plánuje vytvořit podvýbor pro kryptoměny, který by se měl věnovat právě tomuto průmyslu a dohledu nad ním.

Republikán Patrick McHenry, který je nastupující předseda Výboru pro finanční služby Sněmovny reprezentantů, tak hodlá reagovat na dohled a tvorbu příslušných politik pro novou třídu aktiv. Republikánský předseda již v minulosti prohlásil, že Kongres musí plně porozumět kryptoměnám. Ve svém příspěvku na Twitteru dokonce uvedl:

Kongres musí plně porozumět těmto inovativním novým technologiím, jako jsou kryptoměny. K regulaci ze strachu z neznáma nepotřebujeme prudké reakce zákonodárců.

Podvýbor pro kryptoměny bude podle oficiálního vyjádření pořádat pravidelná slyšení a bude hrát klíčovou roli při přípravě zákonů týkající se kryptoměnového průmyslu. McHenry před nedávnem také vyzval regulátory, aby si položili otázku, zda berou kryptoměny vážně a rozumí jí natolik, aby o ní mohli učinit rozumné návrhy.

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 21 184 USD dle KMC.

Závěr

Zvýšený zájem o regulace odvětví nastal od pádu kryptoměnové burzy FTX začátkem listopadu minulého roku. Událost tak otřásla cenou kryptoměn. Co si o tom myslíte vy? Jaký je váš názor na regulace? Podělte se s námi o svůj názor do komentářů nebo na naše sociální sítě. Na celou zprávu portálu Politico se můžete podívat pod přiloženým odkazem ZDE. [1]

Jsme nově také na sociální síti LinkedIn. Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde naleznete další zajímavý obsah. Máme také Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream. Podporu nám můžete vyjádřit skrze Patreon ZDE.

Zdroje:

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img