Regulace FATF ze summitu G-20: Mohou znamenat konec anonymity kryptoměn?

0
(0)

Na summitu G-20 v Japonsku se sešlo dvacet ministrů financí a ředitelů národních bank, aby oficiálně potvrdili zavedení nových pravidel v rámci Financial Action Task Force (FATF).

Nové regulace

Kryptoměny mohou  být svou anonymitou nebezpečné, jelikož je lze využít při financování terorismu, únicích na daních, praní špinavých peněz apod. Není se proto čemu divit, že FAFT volá po konci anonymity na krypto trzích.

Brzy uvidíme zavedení těchto pravidel globálně a uživatelé krypta budou muset obětovat své soukromí, mnohdy i ideologii, pokud budou chtít tyto služby dále využívat.

Bílý a černý trh

Trh s kryptoměnami se rozdělí na následující dva druhy – černý a bílý, totiž nelegální a legální. Legální trh bude zpřístupněn pouze identifikovatelným uživatelům. Pokud toto neuděláte, automaticky se přesunete na černý trh. Nové standardy pro kryptoburzy představují tzn. Know Your Client (KYC) a Anti-Money Laudering (AML) procedury. Každá adresa bude muset mít přesně identifikovaného majitele, anonymní adresy nebudou a to je možná konec kryptoměn, jak je známe.

Samozřejmě se najdou i kryptoanarchisté, kteří se do černého trhu přesunou dobrovolně. Jak uvedl Jeff Horwitz:

“Vím, proč chce FATF udělat, co chce udělat. Ale aplikovat bankovní pravidla na tento průmysl povede pouze k návratu k p-2-p transakcím, což je ještě hůře legislativně kontrolovatelné.”

Výhody a nevýhody

Pro mnoho uživatelů bude ztráta jejich soukromí bolestná, ale tyto procedury mají svou světlou stránku. Kryptoměny se budou moci konečně plně integrovat do bankovních systémů, zvýší se počet uživatelů a ještě se zjednoduší převod na hotovost. 

A daně?

Oči lidí v kryptobyznysu se nyní upínají do Washingtonu, kde United States Internal Revenue Service (IRS) po nátlaku Kongresu zpracovává strategii pro danění kryptoměn, jak daně kalkulovat, prakticky vybírat a koho označit za plátce.

Lze vysledovat přesně ten Bitcoin, který uživatel prodal a vypočítat výši daně z důkazů v blockchainu. Aby byly tyto kalkulace přesné, musí IRS použít data z blockchainu – data nákupů a prodejů všech Bitcoinů, co prošly skrze uživatelovu peněženku. Daň se bude platit z ceny BTC v čase provedení obchodu.

Závěr

Je dobře, že se státy snaží s kryptoprůmyslem pracovat a v průběhu času se snad najdou schůdná řešení pro obě strany, jak pro uživatele toužící po soukromí, tak pro stát a jeho snahy o regulace a ochranu uživatelů a také o platbu daní ze všeho možného i nemožného.  

Co číst dále?

[Zprávy] • Microsoft vyvíjí AI na ETH blockchainu • Litecoin halving zítra • a další novinky dne

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
krtek

Každá adresa bude identifikovaná jen u burz kde máš svůj účet , ale tohle už v podstatě funguje kde u většiny kvalitních burz musíš dát své KYC při registraci a novinkou bude jen to že burza ti nechá jednu adresu s tvojí identitou a nebo při každé adrese ti hodí tvojí identitu .Akorát pochybuji že tohle bude fungovat v soukromé adrese stejně by jim to bylo k hovnu protože bez mého klíče by se stejně k mým btc nedostali (jo na burze tam budeš v prdeli tam ti je zabaví ale u soukromé nemají šanci i kdyby se exekutor posral a dlužil bys nevím kolik ).

spot_img