Rally zlata zastavuje, obchodníci sledují vývoj na Středním východě a americká data

5
(3)
Denisa Ogurcakova
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Dění na Středním východě nepochybně hýbe trhem. Zlato v pondělí polevilo a zastavilo se těsně pod klíčovou úrovní na 2 000 USD. Obchodníci se totiž chystají na další vývoj konfliktu na Blízkém východě a ekonomických údajů v USA.

Spotové zlato kleslo o 0,3 % na 1 976,19 USD za unci. Futures na americké zlato se usadily o 0,3 % níže na 1 987,80 USD.

Poptávka po ‘bezpečném přístavu’dodal Meger. bude po mírném období konsolidace i nadále pohánět zlato výše. Věříme, že geopolitické napětí a nejistota na Blízkém východě budou nadále pohánět ceny výše.

Řekl David Meger, ředitel obchodování s kovy v High Ridge Futures.

Bullion (investiční mince vysoké kvality) za poslední dva týdny vzrostl asi o 9 %, když se investoři snažili zajistit proti rizikům širší eskalace války mezi Izraelem a Hamásem.

Ačkoli to není negativní signál, znamená to červenou vlajku a hybnost ve zlatě, která dříve existovala, ale nebyla obnovena na začátku tohoto týdne, což by mohlo vést k vybírání zisků. 

Řekl Craig Erlam, senior analytik trhů.

Index PCE

Pozornost je také věnována pátečnímu cenovému indexu PCE v USA – preferovanému ukazateli inflace Federálního rezervního systému – a údajům o americkém HDP za třetí čtvrtletí ve čtvrtek. Meger dodal:

Pokud budou data o inflaci vyšší, než se očekávalo, vzbudí to obavy z rostoucích úrokových sazeb. To by pro zlato mohlo zaznamenat prudkou reakci na pokles, ale po tom by měla začít nabíhat poptávka po ‘bezpečném přístavu’,

Další drahé kovy

Stříbro kleslo o 1,3 % na 23,05 USD za unci, platina vzrostla o 0,3 % na 897,58 USD a palladium posílilo o 3 % na 1 131,03 USD.

Očekává se, že pomalý růst prodeje BEV (baterií poháněných elektrických vozidel) a nárůst lehkých vozidel obsahujících palladium v ​​letošním roce přispějí k mírnému zlepšení poptávky po čínských palladiových autokatalyzátorech v tomto roce.

Napsali analytici z Heraeus. Tato společnosti je předním světovým producentem zlata se silným postavením ve střední Evropě.

Závěr

Toť vše k možnému vývoji zlata a drahých kovů v blízkém období. Nicméně zůstává v platnost, že aktuální konflikt na Středním východě i ekonomická situace v USA může kdykoliv zahýbat trhem jakýmkoliv směrem.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img