Prvnímu ETF na zlato trvalo 2 roky, než dosáhl 10 miliard dolarů. Bitcoinovému ETF 2 měsíce

5
(5)

To, co zlatému ETF trvalo dva roky, se jednomu z bitcoinových ETF podařilo za pouhé dva měsíce. BlackRock iShares Bitcoin Trust (IBIT) totiž během pouhých sedmi týdnů nashromáždil 10 miliard dolarů ve spravovaných aktivech.

BlackRock’s iShares Bitcoin Trust jede

Fond iShares Bitcoin Trust (IBIT) společnosti BlackRock překročil hranici 10 miliard dolarů ve spravovaných aktivech (AUM). A to za pouhých sedm týdnů. Pro srovnání dodávám, že prvnímu americkému ETF na zlato to trvalo více než dva roky.

K 1. březnu dosáhl Bitcoin ETF společnosti BlackRock 10 miliard dolarů v AUM. Od spuštění mu to trvalo přibližně 39 obchodních dnů. Naopak prvnímu americkému ETF na zlato, SPDR Gold Shares (GLD), to trvalo od jeho spuštění v roce 2004 více než dva roky, než dosáhl stejné hodnoty.

Srovnání ETF na zlato a na BTC

Minulý týden jsme byli svědky několika dnů rekordních přílivů do spotových Bitcoin ETF. přičemž 26., 27. a 28. února tento příliv přesáhl 500 miliard dolarů.

Dne 4. března pak sdílel Jeff Kirdeikis, investor rizikového kapitálu nyní již na zaslouženém odpočinku, graf porovnávající příliv do BTC ETF s odlivem do zlatých ETF fondů a dodal, že bitcoinové produkty od svého lednového spuštění již nashromáždily téměř polovinu hodnoty zlatých fondů.

Ještě bych rád zde uvedl reakci známého “zlatého brouka” Petera Schiff. Ten si stále jede “tu svou” a nenechal se ve svých názorech zviklat. Dne 2. března prohlásil, že CNBC je natolik fixována na: „vedlejší show, která se děje kolem Bitcoinu a nových Bitcoin ETF, že ani neinformovala o dnešním nárůstu ceny zlata o 43 dolarů nebo o nové rekordní ceně zlatého ETF GLD.

Je třeba přiznat, že spotová cena zlata se 3. března vrátila na téměř nejvyšší úroveň 2 081 USD za unci. Nicméně druhým dechem chci dodat, že od začátku roku si žlutý drahý kov připsal pouze 1 %. Pro srovnání, cena Bitcoinu (BTC) za stejné období vzrostla o 50 %.

Koncem února analytik ETF agentury Bloomberg Eric Balchunas uvedl:

Bolest zlata je ziskem bitcoinových ETF v boji o uchovatele hodnoty.

Dodal, že existuje “slušná šance”, že Bitcoin ETF překonají v AUM zlaté ETF za dobu kratší než dva roky.

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 65 128 USD dle KMC.

Investujte do bitcoinových ETF na platformě XTB

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 5

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img