Provozovatelé bitcoinových bankomatů bojují proti praní špinavých peněz

4
(4)
Denisa Ogurcakova
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Hlavní provozovatelé ATM ve Spojených státech spojují své síly v boji proti nezákonné činnosti související s bitcoinovými bankomaty.

Provozovatelé bitcoinových bankomatů DigitalMint a Coinsource spustili Cryptocurrency Compliance Cooperative (CCC), novou asociaci, která si klade za cíl stanovit standardy shody pro odvětví bitcoinových bankomatů.

Nová snaha o dodržování předpisů byla zahájena s podporou hlavních analytických firem v oblasti blockchainu, jako jsou Chainalysis a Elliptic. CCC nyní podporuje účast kryptoměnových peněžních společností, regulačních orgánů, finančních institucí a nestátních a donucovacích orgánů.

Zajištění KYC

Asociace se konkrétně zaměřuje na bitcoinové bankomaty, aby byla zajištěna shoda Know Your Customer (KYC) a Anti-Money Laundering (AML), protože tento typ bankomatů je často spojován s nedostatkem požadavků KYC.

“Bohužel, mnoho provozovatelů BTM má pocit, že pouhá žádost o číslo mobilního telefonu je dostatečnou péčí, která je zbaví jejich povinných požadavků KYC,”

Řekl vedoucí oddělení shody Coinsource Bo Oney.

CCC se snaží posílit regulační požadavky ve prospěch všech uživatelů a provozovatelů BTM. To bude vyžadovat vstup od nejinformovanějších v oboru, vše s cílem zajistit, aby prostor cash-to-crypto byl pro spotřebitele co nejbezpečnější.

Nezákoné používání bankomatů

Seth Sattler, ředitel dodržování předpisů pro DigitalMint a hlavní přispěvatel CCC, uvedl, že případy nezákonného používání související s průmyslem bitcoinových bankomatů jsou dobře zdokumentovány několika orgány činnými v trestním řízení, včetně podvodů, zneužívání starších a obchodování s drogami a lidmi.

“Zatímco malý počet provozovatelů bitcoinových bankomatů uplatňuje protokoly KYC a AML, ostatní v odvětví cash-to-crypto jednoduše zavírají oči a  uplatňují minimální ochranu zákazníkům, která v mnoha případech umožňují zcela anonymní transakce.“

Poznamenal Sattler.

Bitcoinové bankomaty

Podobně jako tradiční bankomat, tak i bitcoinový bankomat (neboli BTM) je kiosek, který uživatelům umožňuje nakupovat nebo prodávat bitcoiny a jiné kryptoměny pomocí hotovosti nebo debetní karty. Podle údajů sledovacího webu existuje v současnosti v USA více než 42 000 BTM.

Přísnější předpisy

V únoru vyšetřovací komise státu New Jersey zjistila, že 75 % operátorů BTM ve státě povolilo určité transakce, aniž by zákazník musel poskytovat jakékoli informace krom čísla mobilního telefonu. V loňském roce výkonný ředitel blockchainové analytické firmy CipherTrace předpověděl, že bitcoinové bankomaty budou po celém světě čelit přísnějším předpisům, přičemž země včetně Kanady a Německa se již chystají posílit nezbytné předpisy týkající se boje proti praní špinavých peněz.

Závěr

Globální regulátoři již nějaký čas bojují proti jedné z hlavních funkcí kryptoměn. Tou je anonymita. Jejich metody jsou nekompromisní, a tomu se musela přizpůsobit i největší světová kryptoburza Binance. Zavedení KYC je tak základem pro boj s nezákonnými transakcemi a krypto prostor se tomu musí přizpůsobit.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4 / 5. Počet hlasujících 4

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img