Projekce 2023: Dolar, euro a česká koruna

4.4
(5)
Jan Charvát
Jan Charváthttp://www.cryptokingdom.cz
Tradingu se věnuji 17 let a byl jsem traderem hedgeového fondu v obchodování měnových futures. Aktuálně analyzuji pátým rokem kryptoměny pro Crypto Kingdom a řídím vlastní alternativní fond zaměřený na ruční a robotické obchodování kryptoměn.

Ing. Jan Charvát si pro vás připravil pětilogii analýz napříč celým trhem. Každý den bude vycházet jedna analýza. V třetí analýze se zaměří na dolarový index a jeho návaznost na českou korunu.

Dolarový index je oč tu běží

Jedním z nejdůležitějších grafů pro načasování vstupů do trhu je zajisté dolarový index, který měří sílu dolaru proti koši jiných měn. V případě růstu dolarového indexu posile dolar, který jde proti aktivům kótovaných k dolaru minimálně krátkodobě.

Podrobnou analýzu dolarového indexu nalezneš ve videu, kde se myslím, že nás bude čekat opětovný nárůst a následná setrvačnost.

Posilování české koruny bude pokračovat

Konvergence české koruny nám jasně dlouhodobě říká, že posílání české koruny bude nadále pokračovat. Navíc úrokové sazby v ČR jsou vyšší než sazby v Eurozóně, což tlačí na konverzi do české koruny a ukládání depozitů v české koruně. Pokud budete kupovat aktiva v jiné méně, musíte pravděpodobně počítat s nějakou kurzovou ztrátou, nebo ji zajistit kontraktem.

Analýza USD/CZK

Již jsem několik měsíců avizoval, že nad 25 korunami za dolar bude strop, pokud chce někdo vybírat finance. Na grafu vidíte, že se to přesně stalo.

Analýza USD/CZK
Analýza USD/CZK

V roce 2023 je velmi pravděpodobné, že se podívat pod 22 korun za dolar. Je tam klíčová podpora, která se ovšem může do budoucna zlomit, pokud Česko bude nadále bojovat s mnohem vyšší inflací, na kterou bude ČNB v roce 2023 pravděpodobně reagovat dalším zvýšením úrokových sazeb.

Analýza EUR/CZK

Zde vidíme na grafu taky poměrně pěkné vytvořený koridor. Je pravděpodobné, že i na tomto grafu se podíváme na podporu k hladinám 23,5 koruny za euro.

Analýza EUR/CZK
Analýza EUR/CZK

Osobní závěr Jana Charváta

Já jsem osobně prodával veškerá krátkodobá aktiva kótovaná k dolaru právě kolem 25 korun za dolar. Nyní čekám trpělivě v české koruně s úrokem 5-10 % s výpovědní lhůtou maximálně tři měsíce, abych byl plně připravený na nákupy kryptoměn a akcií. Osobně nedávám tak vysoký důraz na chování eura a dolaru jako měn, neboť se zhodnocení změní pravděpodobně o 5-20 %. Důležitější důraz kladu na dolarový index, který rapidně ovlivňuje chování aktiv.

*Tato analýza je pouze orientační a neslouží jako doporučení k nákupu či prodeji. Situace na trhu se kdykoliv může změnit. Spekulativní obchody na krypto trzích jsou velmi rizikové!!

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.4 / 5. Počet hlasujících 5

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
St.

Ten, kdo tomuto článku věří není ani sám pisatel. Musel by být naivní hlupák, aby si myslel, že koloniální ekonomie ČR bude prosperovat v současných ekonomickych světových podmínkách. Montovna závislá na zahraničních majitelích se po upadajicim odbytu dlouho neudrží. Tipuji do dvou roků 25℅ nezaměstnanost. Koruna k Euru (pokud vůbec bude existovat) 1:30. A majitelé hypoték na ulici ve stanech. Díky prozíravé EU politice a ČR vlez do…

spot_img