Projekce 2023: Bitcoin

4.7
(3)
Jan Charvát
Jan Charváthttp://www.cryptokingdom.cz
Tradingu se věnuji 17 let a byl jsem traderem hedgeového fondu v obchodování měnových futures. Aktuálně analyzuji pátým rokem kryptoměny pro Crypto Kingdom a řídím vlastní alternativní fond zaměřený na ruční a robotické obchodování kryptoměn.

Ing. Jan Charvát si pro vás připravil pětilogii analýz napříč celým trhem. Každý den bude vycházet jedna analýza. Ve čtvrté analýze se zaměří na bitcoin a jeho možný vývoj v roce 2023.

Halvingový cyklus

Po boji je každý generál. Takto bych mohl definovat chování bitcoinu v minulém cyklu, neboť stačilo nakoupit BTC v době halvingu a za rok jej prodat se ziskem minimálně 400 %.

Halvingový cyklus totiž obsahuje psychologické fáze. Rok 2022 byl jasně medvědí trh, kde po obrovském výstřelu se trh srovnával a vyplouvalo na povrch velké množství podvodů. Trh se jednoduše čistí. V roce 2023 by bitcoin měl procházet fází akumulační. Tato fáze znamená obrovský útlum a snížení volatility. Halvingový rok by měl již razantně navýšit cenu bitcoinu a následně přijít sněhová koule, kterou nabalí retail. Zkrátka tyto psychologické fáze na bitcoinu zatím fungovaly skvěle.

Bude nové historické maximum?

Důležitější otázkou je, zda tato systematika halvingového cyklu opravdu bude fungovat i následující roky.

BTC od 2011
BTC od 2011

Na grafu, který nám ukazuje dlouhodobé hodlery, si můžete všimnou, že cenová trajektorie klesá v každém historickém maximu halvingu z pohledu relativního navýšení ceny. To v praxi znamená, že pro aktuální hodlery je zisková příležitost stále méně výnosnější. Právě z tohoto grafu bychom si měli vzít svá očekávání na další cyklus, kde já osobně budu mířit na cenu BTC 50 000 – 100 000 USD i s možností, že nové maximum již nevytvoříme další halvingový cyklus.

Analýza BTC/USD

Když se podíváš na video, tak zajistíš, že jsem velkým zastáncem toho, že akumulační proces bitcoinu bude v prostorách 10 000 – 30 000 USD, proto si stále myslím, že dno na bitcoinu jsme ještě nenašli.

Osobní závěr Jana Charváta

Další halvingový cyklus bude znamenat zřejmě propad BTC dominance a nástup rallye ETH dominance. Bitcoin bych rád nakupoval pod 14 000 USD, až kam mi to kapitál dovolí. Osobně si myslím, že kryptoměnová scéna bude rozdělena na Geeks (DeFi, privátní klíče) a Retail, který půjde do kryptoměn skrze brokery a banky. Regulace zde pravděpodobně vytvoří nové atraktivní prostředí, které ovšem již nebude nabízet takový ziskový potenciál pro klienty, jako tomu bylo do této chvíle. Kompenzací za to bude ovšem bezpečnost financí na platformách.

*Tato analýza je pouze orientační a neslouží jako doporučení k nákupu či prodeji. Situace na trhu se kdykoliv může změnit. Spekulativní obchody na krypto trzích jsou velmi rizikové!!

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.7 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
8 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Pepa

BTC se stal čistě spekulačním titulem. Zajímal by mě třeba rozbor plateb v BTC.

Jiří

Hele přátelé kryptoměnového údolí, nevíte jak je to s kryptem při rozvodu? Myslím když se manželé rozvedou, tak dejme tomu manžel těžil a manželka na to jen nadávala. Co při rozvodu? Bude se to nějak dělit? Nevím kde to najít. Googlil jsem (možná špatně) a nic. Díky moc všem. Je to moje novoroční rozhodnutí 🙂

Kmet

Vskutku velmi zajimava otazka…

Fantom

Nejsem právník, ale pokud jste neuzavřeli předmanželskou smlouvu a získal/vytěžil jste krypto době trvání manželství tak je součástí SJM společného jmění manželů. Tedy fifty fifty 😀. Nechci navádět (ale když tedy nadávala) , ale když to nezmínite, tak to těžko někdo zjistí. Případně se mohla stát nehoda a došlo ke ztrátě přístupových klíčů k peněžence. Tohle je jen na Vás…. . Jinak 50:50.

Martin Burdik

Presne tak Fantome,ztratil jsem klice a manzelka a jeji rozvodovy pravnik se mohou jit klouzat.Jinak k te analyze od Charvata,proste klasicke keci jak od Jarolima mozna pujdeme v roce 2023 na deset tisic,ale je take mozne,ze v roce 2023 pujdeme na 50 az 100 tisic dolaru za bitcoin.Jinymi slovy KECI V KLECI s absolutne nulovou informacni hodnotou…..

Tomáš

Zdar, nápodobně.
Držel bych hubu a krok.
Možná bych pak něco usypal, až budeš brát
nějaký profit. Bude čumět, jak péro z gauče 🙋

Felix

Neslo by “pětilogii” rikat normalne “pentalogie” ?

Tomáš

Velice rozumný pohled, díky 👍

spot_img