Profesor kanadské univerzity odhalil hlavní výhody XRP

5
(2)

Zprávy a souhrny

17.01.21 Týdenní přehled zpráv: Kryptoměny, Defi, Regulace, Firmy, Burzy, Banky

Připravili jsme pro vás stručný přehled těch nejdůležitějších zpráv za celý tento týden. Takže pokud nestíháte a uvítali byste...

[Večerní souhrn článků] • PayPal očekává obrat 2 miliardy dolarů z kryptoměn • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...
Profilový obrázek
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Anwar Hasan, profesor na kanadské univerzitě University of Waterloo, srovnal před nedávnem kryptoměnu Ripple (XRP) s Bitcoinem (BTC). Jaké jsou největší výhody XRP oproti Bitcoinu?

Dlouho udržitelný Ripple

Anwar Hasan se nechal slyšet, že je na čase nahradit stávající Proof of Work (PoW) za mnohem lepší alternativu. Na svém blogu prohlásil:

„Spotřeba energie je velkým problémem blockchainu a je důležité, abychom identifikovali lepší alternativy, které mohou nahradit algoritmy kontroly práce.“

Hasan mimo jiné tvrdí, že oproti nejdůležitější kryptoměně světa je Ripple výrazně levnější, protože XRP nevyžaduje příliš mnoho energie na svůj provoz. Zatímco Bitcoin spotřebovává tolik energie jako jihoamerický stát Chile, spotřeba energie XRP je srovnatelná se sedmi žárovkami.

K 50. výročí Dne Země zveřejnila nadace Ripple příspěvek, ve kterém obhajuje svoji kryptoměnu. XRP se tak podle Hasana zdá být tou nejekologičtější volbou pro životní prostředí. Ripple však má i své nevýhody oproti Bitcoinu.

Najdou se i nevýhody

Mnoho odborníků na kryptoměny se domnívá, že velká spotřeba Bitcoinu je přiměřeným kompromisem pro zachování bezpečné a decentralizované sítě. Průzkumy také ukazují, že 75 % všech bitcoinových farem spoléhá na obnovitelné zdroje energie.

Mimo jiné se nadace Ripple potýká s obviněním z centralizace své sítě, protože společnost může manipulovat s tržní sazbou kryptoměny. Většina tokenů je totiž zmrazena v „trezoru“ společnosti Ripple.

Závěr

Sanfranciská společnost Ripple má se svým tokenem XRP velké plány do budoucna, což dokazují i uzavřená partnerství s mnoha významnými společnostmi. V době psaní článku se cena XRP pohybuje okolo 0.22 USD dle KMC, cena BTC se pohybuje okolo 8900 USD.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Zdroju.today

7 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
7 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře